Powrót Niedzielana, skauci z Włoch, Anglii i Niemiec na trybunach


W sobotę przed południem, Waldemar Fornalik, trener Ruchu Chorzów, ogłosił osiemnastoosobową kadrę na mecz z Legią Warszawa, który „Niebiescy” rozegrają dzisiaj, o godzinie 18:15. Spotkanie to wzbudza duże zainteresowanie nie tylko wśród kibiców, ale i wśród skautów europejskich klubów.


Udostępnij na Udostępnij na

W meczowej kadrze zabraknie pauzującego za nadmiar żółtych kartek Rafała Grodzickiego oraz borykającego się z urazem Marcina Zająca.

Swego rodzaju sensacją jest jednak powrót do składu „Niebieskich” Andrzeja Niedzielana. Przypomnijmy, że popularny „Wtorek” przez kilka tygodni zmagał się ze złamaną kością jarzmową. Teraz jest już gotowy do gry, choć niewykluczone, że jeśli zagra, będzie musiał biegać w specjalnej masce ochronnej (w podobnych występowali niedawno Demichelis i Błaszczykowski).

Natomiast jeśli chodzi o samo spotkanie, to cieszy się ono bardzo dużym zainteresowaniem. Organizatorzy spodziewają się kompletu kibiców, zaś do klubu wpłynęły wnioski o akredytacje od dziennikarzy z Włoch, Anglii, Niemiec i Austrii. Z tych samych krajów pochodzą również skauci, którzy zapowiedzieli swój przyjazd. Są wśród nich przedstawiciele Austrii Wiedeń, Sampdorii Genua, Chievo Werona, Fulham Londyn, West Bromwich Albion, Borussii Mönchengladbach i 1. FC Köln.

Spotkanie z trybun obejrzy również selekcjoner reprezentacji Polski, Franciszek Smuda.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze