Pogonowski: Zaczniemy zdobywać bramki


Pomocnik Warty Poznań nie ukrywał swojego rozgoryczenia po porażce z Olimpią Grudziądz. Zawodnik optymistycznie spogląda na współpracę z nowym trenerem, który może poprawić dyspozycję jego drużyny w najbliższym czasie.


Udostępnij na Udostępnij na

Po spotkaniu z Olimpią Grudziądz Mateusz Pogonowski nie ukrywał żalu, że losy spotkania odwróciły się na niekorzyść Warty Poznań. Piłkarz ma nadzieję, że styl gry ekipy ze stolicy Wielkopolski się poprawi i forma będzie zwyżkować.

– Myślę, że ten mecz mógł się lepiej dla nas potoczyć. Mieliśmy kilka dogodnych sytuacji i mogliśmy zamienić je na bramki, ale to Olimpii udało się zdobyć gola, który zagwarantował jej zwycięstwo. Musimy popracować nad tym, aby więcej uderzać na bramkę i wypracowywać sobie więcej sytuacji, a także bardziej uczestniczyć w atakach – powiedział Pogonowski.

Piłkarz optymistycznie, przez pryzmat zmiany szkoleniowca, patrzy w przyszłość. Twierdzi, że nowy trener może poprowadzić Wartę do sukcesów i forma zespołu z Poznania w kolejnych spotkaniach się poprawi – Mamy nowego trenera i mam nadzieję, że da nam on nowego ducha. W następnych spotkaniach pod jego wodzą na pewno będzie już tylko lepiej. Zaczniemy zdobywać bramki i będziemy zwyciężać. Jestem pozytywnie nastawiony i myślę, że wszystko ułoży się po naszej myśli – powiedział optymistycznie zawodnik.

Pomocnik Warty Poznań jest zniesmaczony faktem, że podopieczni Krzysztofa Pawlaka byli mało skuteczni podczas potyczki z Olimpią. Jednakże zawodnik wierzy, że jego zespół będzie bardziej skuteczny i zacznie zdobywać bramki – Na pewno żałujemy tych zmarnowanych sytuacji i powinniśmy strzelić z tego bramkę. Natomiast, jak widać, Olimpia zdobyła jedyną bramkę i zagwarantowała sobie trzy punkty. Mogliśmy zdobyć gola ze sytuacji Tomka Magdziarza. Bardzo się staraliśmy, ale nie udało się tej okazji wykorzystać. Mam nadzieję, że w najbliższych spotkaniach zaczniemy zdobywać bramki i będziemy wygrywać spotkania – dodał piłkarz Warty Poznań.

Z Poznania Błażej Zięty/iGol.pl

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze