Pogoń pewnie ogrywa Polonię Bytom

23 lipca 2011 Pogoń pewnie ogrywa Polonię Bytom

Pogoń Szczecin pewnie ograła u siebie Polonię Bytom. Zwycięstwem 3:0 „Portowcy” udowodnili, że w tym sezonie mają zamiar bić się o awans do Ekstraklasy. Bramki dla drużyny prowadzonej przez Marcina Sasala zdobywali Bartosz Ława, Dawid Kucharski oraz Donald Djousse.

Pogoń nowy sezon rozpoczęła od wygranej
Pogoń nowy sezon rozpoczęła od wygranej (fot. Rafał Rusek / iGol.pl)

W trakcie pierwszych dziesięciu minut spotkania prawdziwego szoku doznali piłkarze spadkowicza z Ekstraklasy. Stracili w tym czasie dwie bramki, które praktycznie ustawiły mecz. Najpierw futbolówkę do siatki wpakował Bartosz Ława. Po chwili podwyższył Dawid Kucharski i od 8. minuty na tablicy wyników widniał rezultat 2:0 dla gospodarzy. W drugiej połowie trzecią bramkę dołożył Djousse i pewne stało się, że Pogoń nie odda zwycięstwa.

„Portowcy” spokojnie dograli spotkanie do końca i w pierwszym pojedynku nowego sezonu pokazali, że będą liczącą się drużyną w walce o awans. Szczególne słowa uznania należą się Ediemu, który po kilku latach gry w Koronie powrócił do Szczecina. Do spółki z Donaldem Djousse bardzo często stwarzał zagrożenie pod bramką Misiewicza. Obaj zawodnicy „Portowców”, opuszczając boisko, otrzymali zasłużone oklaski od wspierającej swoją drużynę publiczności.

W kolejnym spotkaniu podopieczni Marcina Sasala zagrają na wyjeździe z Górnikiem Polkowice.