Podział punktów w Świnoujściu

7 kwietnia 2013 Podział punktów w Świnoujściu

Flota zremisowała z Miedzią 1:1. W 85. minucie bohaterem Legnicy został Grzegorzewski, który strzelił wyrównującą bramkę.

Piłkarze obu drużyn rozpoczęli to spotkanie z wielkim animuszem, jednak sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo. W  3. minucie groźnym dośrodkowaniem popisał się Kasperkiewicz, jednak bez problemu poradził sobie z nim Jasiński i piłka została wyekspediowana poza pole karne. W 6. minucie uderzona przez Bodzionego futbolówka trafiła w obrońcę Miedzi i dotarła pod nogi Aleksandra. Napastnik Floty był jednak w momencie strzało-podania na spalonym. W 11. minucie mieliśmy pierwszą zmianę na boisku. Kontuzjowanego Zasadę zastąpił Alexandre.

Flota Świnoujście
Flota Świnoujście (fot. Pogonszczecin.info)

W 23. minucie Flota przeprowadziła ładną akcję, po której Marek Niewiara uderzył głową tuż nad poprzeczką. Chwilę później widzieliśmy kolejną akcję gospodarzy. Bany sfaulował Olszara i mieliśmy rzut karny. Do piłki podszedł Arkadiusz Aleksander i pewnie pokonał golkipera gości. 1:0 dla Floty! Dziesięć minut później do świetnego zagrania z rzutu wolnego doszedł Alexandre. Brazylijczyk strzelił głową obok Kasprzika, ale piłkę z linii bramkowej zdążył wybić Piotr Kieruzel. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie. W przerwie kontuzjowanego Olszara zastąpił Śpiączka.

Druga połowa rozpoczęła się nieco ospale. Miedź częściej utrzymywała się przy piłce, ale nic z tego nie wynikało i Grzegorz Kasprzik nie miał zbyt wielu powodów do interwencji. W 59. minucie widzieliśmy ładną akcję Floty. Patryk Fryc efektownie wypuścił w bój Niedzielę. Niewysoki pomocnik nie zakończył akcji celnym dośrodkowaniem, ponieważ trafił wprost w nogi obrońcy. Sześć minut później bramkarz Floty wreszcie musiał interweniować, sparował płaski strzał Nowackiego z rzutu wolnego. W 76. minucie powalony w polu karnym został Łuszkiewicz, ale sędzia nie dopatrzył się przewinienia. Dziewięć minut później Fryc dał się łatwo oszukać Madejskiemu, a dośrodkowanie tego drugiego strzałem głową spożytkował Grzegorzewski. Miedź wyrównała rezultat spotkania. 1:1!

Do końca wynik nie uległ zmianie. W Świnoujściu podział punktów, który sprawia, że Flota traci po tej kolejce szansę na objęcie posady lidera.