Piłkarze PSV w TOP 100 zarabiających


11 marca 2013 Piłkarze PSV w TOP 100 zarabiających

Według jednego z serwisów współpracujących z holenderską federacją piłki nożnej trzech zawodników PSV Eindhoven znalazło się w TOP 100 najlepiej zarabiających holenderskich sportowców.


Udostępnij na Udostępnij na

Mark van Bommel w 2012 roku zarobił najwięcej spośród zawodników PSV Eindhoven
Mark van Bommel w 2012 roku zarobił najwięcej spośród zawodników PSV Eindhoven (fot. Voetbalprimeur.nl)

Ranking sporządzono w oparciu o zarobki z 2012 roku. Największy przychód zanotował kapitan „Boeren”, Mark van Bommel, który zarobił ponad 4 miliony euro. Co ciekawe, większą część z tego przychodu pomocnik zyskał jeszcze za grę w AC Milan. Ku zdziwieniu fachowców zestawianie jest o tyle zaskakujące, że gaża poszczególnych sportowców nie przekłada się na liczbę występów piłkarzy czy spędzonych na murawie minut. Najlepszym przykładem jest tutaj Orlando Engelaar, który od dłuższego okresu siedzi na ławce ekipy z Eindhoven, ale jego przychód szacuje się na około 1,8 miliona euro. Granicę miliona przekroczył także Kevin Strootman, którego pozycja w rankingu jest poniekąd również niespodzianką.

W gronie najwięcej zarabiających wypadają najlepiej zdecydowanie piłkarze, ale ich porównanie ze sportowcami innych dyscyplin to trudne zadanie. Zawodnicy, którzy przyczynili się znacznie bardziej do miejsca zajmowanego przez PSV w ligowej tabeli czy wywalczenia Pucharu Holandii, czyli m.in. Jeremain Lens czy Georginio Wijnaldum, są pod kreską. Na końcu listy widnieją nazwiska weterana PSV, Wilfreda Boumy, oraz młodego, urodzonego w 1994 roku Jetro Willemsa.

Komentarze
~Erni (gość) - 11 lat temu

Główny Sponsor PSV Eindhoven Czyli Koncern Philipsa
Musi Bardzo Dobrze Prosperować Skoro Piłkarze Z
Eindhoven Wyprzedzają Graczy AFC Ajaxu i Feyenoordu
Rotterdam,No Ale Przecież Wiadomo Że Sprzęt
Philipsa Jest Sporej Jakości I Co Z Tym Idzie Ceny.

Odpowiedz
~cvsda (gość) - 11 lat temu

niezrozumiały tekst, tłumaczenie chyba w
translatorze;D

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze