Pechowa porażka i dużo niedokładności: Oceny Polaków po meczu z Nigerią

Polacy przegrali we Wrocławiu z Nigerią 0:1, choć paradoksalnie byli lepsi od rywali z Afryki

24 marca 2018 Pechowa porażka i dużo niedokładności: Oceny Polaków po meczu z Nigerią

Polacy po dość kontrowersyjnych decyzjach sędziego przegrali z Nigerią 0:1 we Wrocławiu. Wbrew pozorom to podopieczni Nawałki byli lepsi w dzisiejszym spotkaniu. Zwłaszcza że sędzia niesłusznie nie uznał bramki Grzegorza Krychowiaka. Należy pamiętać, że skład był dość eksperymentalny i nie możemy wyciągać pochopnych wniosków. Tak prezentują się oceny piłkarzy w skali od 1 do 6.

Łukasz Fabiański (4)
Nasz bramkarz nie miał dziś zbyt wiele pracy. Dobra gra na przedpolu oraz kilka pewnych interwencji po dośrodkowaniach gości sprawiły, że występ Fabiańskiego był po prostu poprawny. Został zmieniony po pierwszej połowie przez Białkowskiego.

Kamil Glik (4)
Solidny występ obrońcy AS Monaco. Pewnie wybijał piłki, zażegnując niebezpieczeństwo pod naszą bramką. Grał równie ostro jak dzisiejsi rywale. Nie licząc kilku niedokładnych podań, występ bez zastrzeżeń. Szukał swojej szansy też w polu karnym gości po stałych fragmentach gry.

Łukasz Piszczek (3)
Gra w ustawieniu z trzema środkowymi obrońcami jest dla Łukasza nowym doświadczeniem. Dzisiejszy występ był dość przeciętny. Na początku starał się asekurować debiutującego Frankowskiego, ale zdecydowanie ciągnęło go do akcji ofensywnych. Zagrał kilka długich piłek w kierunku Lewandowskiego, jednak nie przyniosły realnego zagrożenia. Piszczek kilka razy źle się ustawił i momentami przeszkadzali sobie z Frankowskim. Na początku drugiej połowy zmienił go Artur Jędrzejczyk.

Marcin Kamiński (3-)
Przeciętny występ obrońcy Stuttgartu. W pierwszej połowie dość nerwowy. Grał zachowawczo i głównie dogrywał piłki do Glika. Zawinił przy stracie bramki. W prosty sposób dał się ograć Mosesowi i przy minimalnym kontakcie z graczem Nigerii przyczynił się do podyktowania rzutu karnego przez Michaela Oliviera.

Rafał Kurzawa (3+)
Mecz rozpoczął z przytupem. Od początku aktywny w grze ofensywnej, ale nie zapominał o swoich zadaniach w formacji defensywnej. W 8. minucie świetnym podaniem uruchomił Lewandowskiego, który trafił w słupek. Potem niewidoczny, nie licząc kilku groźnych centr ze stałych fragmentów gry. Po jednym z dośrodkowań z rzutu wolnego bramkę strzelił Krychowiak, ale sędzia niesłusznie uznał, że piłka nie przekroczyła linii. Kurzawa był też jednym z trzech graczy, którzy w łatwy sposób dali się ograć Mosesowi przy jego udanej próbie wymuszenia rzutu karnego. Niemniej występ gracza Górnika Zabrze zdecydowanie na plus.

Przemysław Frankowski (3)
Debiut Frankowskiego w reprezentacji przeciętny. Należy jednak pamiętać, że w Jagiellonii odpowiada głównie za grę ofensywną. Dziś musiał tez walczyć w obronie na pozycji wahadłowego. Pierwsza połowa była nerwowa w wykonaniu piłkarza „Jagi”. Miał problemy z zatrzymaniem Iwobiego, a także z komunikacją z Piszczkiem. Dużo niedokładnych podań zwłaszcza na początku. W drugiej połowie prezentował się lepiej.

Grzegorz Krychowiak (3)
Dużo niedokładności i strat piłkarza WBA. Na plus gra w ofensywie. Strzelił nieuznaną bramkę, a raz minimalnie minął się z piłką po dośrodkowaniu Kurzawy. Próbował też strzałów z dystansu, ale bez efektów.

Piotr Zieliński (3)
Zieliński z pierwszej i drugiej połowy tu dwaj inni piłkarze. W pierwszych 45 minutach był kompletnie niewidoczny. Jednak po przerwie zagrał o wiele lepiej. Wykreował kilka groźnych akcji, a po jednej z nich w sytuacji sam na sam znalazł się Robert Lewandowski.

Dawid Kownacki (3-)
Kapitan reprezentacji U-21 zadebiutował dziś w dorosłej kadrze. W pierwszej połowie rzadko był przy piłce. Po zejściu Lewandowskiego uaktywnił się. Schodził do środka i pokazywał się na skrzydle, jednak jego partnerzy z boiska za rzadko dogrywali mu piłki.

Robert Lewandowski (3-)
Został skutecznie wyłączony przez piłkarzy z Nigerii. Był często faulowany, czego nie dostrzegał arbiter spotkania. Miał dwie świetne sytuacje. Pierwszą, gdy w 8. minucie po podaniu Kurzawy trafił w słupek. W drugiej połowie po dograniu piłki przez Zielińskiego w sytuacji sam na sam uderzył prosto w bramkarza. Często cofał się do środka pola, by pomóc kolegom w rozegraniu piłki. Zmieniony przez Jakuba Świerczoka w drugiej połowie.

Jacek Góralski (3-)
Pojawił się na boisku jeszcze w pierwszej połowie w miejsce kontuzjowanego Linettego. Nieco ustabilizował grę w środkowej części boiska, ale przegrywał pojedynki z rosłymi graczami reprezentacji Nigerii. Momentami niedokładny.

Artur Jędrzejczyk (3)
Zmienił Łukasza Piszczka na pozycji środkowego obrońcy i zaskakująco był o wiele lepszy od gracza Borussi. Pewny w defensywie, dobrze porozumiewał się z Frankowskim i pewnie wyprowadzał piłkę. Miał dwie okazje do zdobycia gola. W obu po strzałach główką piłka po koźle nie trafiła do siatki rywali.

Bartosz Białkowski (2+)
Trzeci dzisiejszy debiutant. Nie miał zbyt wiele pracy, praktycznie jeszcze mniej niż Fabiański. Przy rzucie karnym bez szans. Nerwowy w wybijaniu piłek, które przeważnie lądowały na aucie lub, co gorsza, pod nogami rywali.

Jakub Świerczok
Za krótko grał, by go oceniać, jednak był aktywny i wystawiał się partnerom. Ci zaś nie zawsze do niego dogrywali.

Arkadiusz Milik
Za krótko grał, by móc go oceniać.

Tomasz Kędziora
Za krótko grał, by móć go oceniać.

Karol Linetty
Również za krótko grał, by móc go oceniać. Boisko opuścił jeszcze w pierwszej połowie na noszach. Do tego momentu aktywny w środku pola, ale niedokładny.