Pech Energetyka

14 marca 2014 Pech Energetyka

W pierwszym meczu 20. kolejki I ligi Energetyk ROW Rybnik, mimo gry w przewadze od 30. minuty meczu, tylko zremisował z GKS-em Tychy. Zespół z Rybnika zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli zaplecza ekstraklasy.

Piłkarze GKS-u Tychy w meczu z Zawiszą Bydgoszcz
Piłkarze GKS-u Tychy w meczu z Zawiszą Bydgoszcz (fot. Anna Kaszuba / iGol.pl)

Mecz nie mógł zacząć się lepiej dla gospodarzy, którzy już w 4. minucie otworzyli wynik spotkania po uderzeniu Łukasza Bałuszyńskiego. Gdy po pół godzinie gry Tomas Docekal dostał czerwoną kartkę za starcie bez piłki ze Sławomirem Szarym, wydawało się, że gospodarze mają szansę na bardzo cenne zwycięstwo. Niestety dla nich, nie sprzyjało im szczęście. Mimo kolosalnej momentami przewagi i bardzo dobrych szans (słupek Cisse w 56. minucie), nie udało im się podwyższyć prowadzenia, co zemściło się na sześć minut przed końcem meczu. Wtedy to rzut karny za faul na Mączyńskim na bramkę zamienił Smółka i spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

W drugim dzisiejszym spotkaniu Arka Gdynia podejmuje Wisłę Płock. Spotkanie to będzie miało niebagatelny wpływ na walkę o awans do T-Mobile Ekstraklasy.