PD: Valanecia wygrywa, Almeria przegyrwa


Dzisiaj fani hiszpańskiej piłki nożnej zobaczyli tylko 7 bramek, co stanowi niewielką liczbę w porównaniu z dniem wczorajszym. Jednak w przeciwieństwie do środowych spotkań dziś najwięcej emocji dostarczyły mecze z Valencią i Almerią w rolach głównych.


Udostępnij na Udostępnij na

Malaga-Valencia 0:2

Był to pojedynek dwóch zupełnie różnych zespołów. Malaga to beniaminek, który walczy o utrzymanie. Valencia po nieudanym sezonie chce zmazać plamę na honorze i powalczyć o największe laury. Dla podopiecznych Unaia Emerego nie było innej opcji niż zwycięstwo. Plan ten w 100% wykonał niezawodny David Villa, który jest autorem dwóch bramek, dzięki czemu „Nietoperze” awansowali na drugie miejsce.

RCD Mallorca-Numancia 2:0

Z Majorki wyjechał David Guiza i od razu widać, że zespołowi brakuje strzelca. Wprawdzie dzisiejsze spotkanie z rewelacyjną Numancią  zostało ustalone bardzo szybko, bo już w 12. minucie, jednak  RCD Mallorca dalej może mieć problemy z utrzymaniem się w lidze.

Recreativo-Athletic Bilbao 1:1

Recreativo i Athletic prezentują podobny poziom. Oba zespoły nie mają wielkich gwiazd, ale walczą do końca. Jak na typowych „walczaków” przystało, w dzisiejszym meczu więcej było walki niż bramek. Wynik 1:1 jest sprawiedliwy, choć na pewno kibice chcieliby zobaczyć więcej goli.

Real Valladolid-UD Almeria 2:0

Objawienie ubiegłego sezonu, Almeria, przyjechało do Valladolid, by rozprawić się z teoretycznie słabszym przeciwnikiem. Piłkarze z Almerii w tym sezonie prezentują równie dobrze jak w poprzednim i zajmują 7. miejsce w tabeli. Niestety po dzisiejszej porażce to miejsce nie ulegnie poprawie, na co liczyli kibice i piłkarze. Real Valladolid, który zajmował 14. miejsce, zdołał wbić rywalom dwie bramki i zdobyć cenne 3 punkty.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze