PD: Real gromi, Racing polega

22 marca 2009 PD: Real gromi, Racing polega

Sześć kolejnych spotkań w Primera Division za nami. Real Madryt pewnie pokonał Almerię. W innych równie ciekawych meczach bez większych niespodzianek. Deportivo zremisowało z Betisem, a Valencia ograła Racing.

Był to pojedynek jednego z pretendentów do tytułu mistrzowskiego oraz outsidera, już sam początek meczu wskazywał na dominację „Królewskich”, którzy to od pierwszych minut usilnie próbowali zdobyć gola. Real ciągle był na połowie przeciwnika, a Almeria raz na kilka minut wyprowadzała atak, który kończył się w polu karnym gospodarzy.

Występ bez gola, ale przyczynił się do wygranej.
Występ bez gola, ale przyczynił się do wygranej. (fot. futbol91.com)

Euforię na Estadio Santiago Bernabeu przyniosła 23. minuta spotkania, kiedy to Sneijder wykonywał rzut wolny, trafił w zawodnika Almerii, a piłka potoczyła się pod nogi Marcelo. Ten bez chwili zawahania uderzył i pięknym strzałem pod poprzeczkę pokonał golkipera gości. Taki wynik utrzymał się do przerwy i do szatni goście przegrywali z Realem Madryt 0:1.

Po wznowieniu gry obraz meczu nie uległ zmianie, już w 52. minucie po zamieszaniu w polu karnym piłka padła pod nogi Huntelaara, a ten wbił ją do bramki, podwyższając tym samym prowadzenie „Wikingów”. Nie minął kwadrans, a Holender po raz kolejny podwyższył prowadzenie na 3:0, po pięknej akcji ze swym rodakiem Robbenem, który to wcześniej niecelnie strzelał do bramki rywali.

W końcowych minutach goście starali się usilnie strzelić honorowego gola, jednak ich próby na nic się zdawały, a tym czasem Realowi szło bardzo dobrze i co chwilę wyprowadzali atak, jednak więcej goli już nie zobaczyliśmy.

W innych spotkaniach, jakie były rozgrywane o tej porze w Hiszpanii Racing poległ z Valencią 0:1, kiedy to akcję „Nietoperzy” w 77. minucie meczu celnym strzałem zakończył Mata. W innej równie ciekawej konfrontacji Deportivo zremisowało z Betisem Sevilla 1:1. Najpierw na prowadzenie wyszli gospodarze, gdy piłkę do siatki w ósmej minucie spotkania wbił Verdú. Ich radość trwała jednak tylko 24 minuty, bo na 13 minut przed zakończeniem pierwszej części gry, gola na 1:1 zdobył Sergio García.