PD: Pogrom w Santander

Przedostatnia część spotkań w Primera Division zakończona. Szczególnie ciekawie miało zapowiadać się spotkanie w Maladze, jednak remis pozostawił niedosyt kibicom kopanej.

W meczu Malagi z Sevillą, który miał być najciekawszym pojedynkiem o godz. 17:00 w BBVA padł remis 2:2. Najpierw jednak na prowadzenie wyszli gospodarze, którzy już w 19. minucie spotkania objęli prowadzenie, podwyższając je dodatkowo w 32. minucie. I tym samym przez większość meczu to miejscowi prowadzili. Kiedy wydawało się, że Malaga pewnie ogra Sevillę, nagle nadszedł przełom i w 74. minucie udało się strzelić kontaktowego gola. Goście najwyraźniej dostali wiatr w żagle i w 84. minucie udało im się doprowadzić do remisu, ustanawiając tym samym wynik meczu na 2:2.

Gole: Malaga – Salva -19’ i 32’ Sevilla – Kanoute 74’ i Fabiano 84’

W innym spotkaniu z kolei mieliśmy okazję zobaczyć spotkanie byłej ekipy Ebiego Smolarka – Racingu Santander oraz przedostatniej drużyny w tabeli – Numancii.

Pojedynek ten nie zapowiadał się szczególnie ciekawie, jednak ci wszyscy, którzy obejrzeli ten mecz, mieli powody do zadowolenia. Grad goli, czyli to czego oczekuje każdy kibic. Gospodarzom udało się pokonać golkipera Numancii, aż pięciokrotnie. A na dodatek wbijając wszystkie gole w pierwszej części meczu.

Gole: Racing – Serrano – 16’ i 45’, Luccin – 27’, Zigic – 33’ i 40’