Olympique Marsylia wygrywa w Mołdawii

23 sierpnia 2012 Olympique Marsylia wygrywa w Mołdawii

Olympique Marsylia pokonał na wyjeździe Sheriff Tiraspol 2:1 i jest jedną nogą w fazie grupowej Ligi Europy. Dwie bramki dla francuskiej drużyny zdobył Andre Ayew. Honor gospodarzy uratował Tomislav Pajović.

Andre Ayew
Andre Ayew (fot. skysports.com)

W pierwszej połowie zdecydowaną przewagę mieli goście z Marsylii, którzy groźnie atakowali głównie za sprawą Mathieu Valbueny, Andre-Pierre’a Gignaca i Andre Ayewa. I to właśnie ten ostatni w 18. minucie dał prowadzenie zespołowi, którego trenerem jest Elie Baup. Zdobywca pucharu ligi francuskiej cieszył się prowadzeniem zaledwie dziewięć minut. Wówczas do wyrównania doprowadził Serb Tomislav Pajović. Więcej bramek w tej części spotkania już nie padło.

Na drugą połowę goście wyszli bardzo zmotywowani i szybko zdobyli drugą bramkę. W 53. minucie znowu błysnął Andre Ayew, który ładnym strzałem pokonał Wladislawa Stojanowa. Sheriff Tiraspol próbował wyrównać, ale Francuzi dobrze grali w obronie, uniemożliwiając stworzenie zagrożenia pod ich bramką, i dowieźli spokojnie korzystny wynik do końca. Olympique Marsylia pokonał 2:1 mołdawski Sheriff Tiraspol i jest jedną nogą w fazie grupowej Ligi Europy.