Obrońca Barcy zapatrzony w Champions League


Daniel Alves zdradził, że jego wielkim marzeniem jest zwycięstwo w obecnej edycji Ligi Mistrzów.


Udostępnij na Udostępnij na

Brazylijski obrońca trafił na Camp Nou tuż przed rozpoczęciem tego sezonu z FC Sevilli. Niemal natychmiast stał się kluczowym piłkarzem w zespole prowadzonym przez Pepa Guardiolę, prezentując bardzo wysoką formę.

Ponieważ rozgrywki Champions League są już blisko wkroczenia w decydują fazę, Alves stwierdził, że w tym roku marzy mu się triumf na Starym Kontynencie.

– Puchar Europy to trofeum, które jest w tej chwili moim wielkim marzeniem. Fakt, że jest to coś, o czym myślą niemal wszyscy piłkarze na świecie, dodatkowo mnie motywuje i sprawia przyjemność.

25-letni zawodnik zdradził również, że filozofia gry, jaką preferuje klub ze stolicy Katalonii, idealnie oddaje jego osobiste podejście do piłki kopanej.

– Jako zawodnik Barcelony mogę w pełni cieszyć się tym, co kocham najbardziej – futbolem. Najważniejsze jest by czerpać z gry przyjemność, a jeśli oprócz tego odnosi się zwycięstwa, to jest jeszcze lepiej. Radość z najlepszych momentów, jakie przeżywa się w trakcie kariery jest rzeczą bezcenną.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze