Nowa drużyna Dudki ogrywa Szkotów

W IV rundzie kwalifikacyjnej Ligi Europy Levante UD pokonało Motherwell FC 2:0. Zdecydowanym faworytem tego spotkania była drużyna hiszpańska, co potwierdziła na murawie.

Przez całe spotkanie toczone w deszczowej Szkocji Hiszpanie przeważali, czego potwierdzeniem jest stosunek celnych strzałów: osiem do zera dla Levante. Pierwsza bramka padła tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę. W 42. minucie na listę strzelców wpisał się Juanlu Gomez. Atakujący Hiszpanie prowadzenie podwyższyli dopiero w 62. minucie. Do siatki trafił wprowadzony jeszcze w pierwszej połowie Nabil El Zhar.

Przy obu golach asystował znany z występów w  Bayernie Monachium Christian Lell. Bezradni Szkoci kończyli mecz w dziesiątkę. W 77. minucie za faul na Theofanisie Gekasie z boiska wyrzucony został urodzony w Newcastle Shaun Hutchinson.

Przed rewanżem wydaje się, że sprawa awansu jest już przesądzona i mecz w Walencji pozostanie jedynie formalnością.