’Nie zamykam dla niego drzwi’


Selekcjoner reprezentacji Włoch – Roberto Donadoni przyznał w wywiadzie, że nie zamyka drzwi do kadry dla Alessandro Del Piero, który nie znalazł uznania w oczach trenera i nie został powołany do kadry na spotkania z Gruzją i RPA.


Udostępnij na Udostępnij na

Brak powołania do reprezentacji dla Del Piero wywołał wielkie zaskoczenie we włoskich mediach. Swojego rozczarowania nie krył także sam zainteresowany, który kilkakrotnie na łamach europejskich dzienników wyrażał swoje niezadowolenie zaistniałą sytuacją.

„We Włoszech jest wielu zawodników, którzy w niezaprzeczalny sposób pomogli reprezentacji. Do tego grona z pewnością zalicza się także Del Piero. Alessandro nie otrzymał powołania, bowiem obecnie kilku innych zawodników znajduje się w lepszej dyspozycji. Nie ukrywam jednak, że nie zamykam drzwi do reprezentacji dla piłkarza Juventusu. Jestem przekonany, że popularny 'Alex’ w najbliższej przyszłości założy koszulkę reprezentacji Azzurri.” – powiedział dziś selekcjoner włoskiej kadry.

Zdanie Donadoniego podziela także nowy kapitan reprezentacji Italii i zarazem klubowy kolega 32-letniego Del Piero – Gianluigi Buffon: „Reprezentacyjna przygoda Alessandro nie dobiegła jeszcze końca. To piłkarz kompletny, który niejednokrotnie będzie przydatny naszej drużynie.”

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze