Musa zagra w CSKA


Wyróżniający się piłkarz VVV-Venlo, Ahmed Musa, zostanie piłkarzem CSKA Moskwa. Rosyjski klub zdołał przekonać holenderskich działaczy do transferu za sumę około 5 milionów euro.


Udostępnij na Udostępnij na

Warunkiem niezbędnym do sfinalizowania transakcji jest pozytywny wynik badań lekarskich, które Nigeryjczyk przejdzie w poniedziałek. Jeżeli wszystko pójdzie pomyślnie, to Musa podpisze z CSKA  czteroipółletnią umowę. To drugi, po Keisuke Hondzie, piłkarz VVV-Venlo, który trafił do CSKA.

Musa niespełna trzy miesiące temu skończył 19 lat. W rundzie jesiennej tego sezonu był prawdziwym motorem napędowym VVV. Gdyby nie jego postawa, klub z Venlo z pewnością nie miałby szans na zgromadzenie dziesięciu punktów, które ma na koncie.

Przejście do CSKA, klubu regularnie występującego w europejskich pucharach, będzie wielkim krokiem naprzód w karierze młodego Nigeryjczyka. Dla VVV będzie oznaczało utratę kluczowego piłkarza. Być może Musa zostanie zastąpiony którymś ze zdolnych juniorów i więcej do powiedzenia w rundzie wiosennej będzie miał Uche Nwofor. Z pewnością utrzymanie się w lidze VVV wydaje się w tym momencie niemal niemożliwe.

Komentarze
BlaN[t] (gość) - 11 lat temu

Pięknie . CSKA jest klubem bardzo wyróżniającym
się w całej Europie i ciesze się że ten piłkarz
będzie reprezentował barwy Moskwy...

Odpowiedz
~CSKA (gość) - 11 lat temu

Bardzo fajnie ze sciagaja nowych a zarazem dobrych
graczy. Nie moge sie nadziwic ze w polsce jest
jeszcze jakis kibic CSKA:)
Pozdrawiam

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze