Holandia rozbita przez Turcję! Euro oddala się im coraz bardziej

6 września 2015 Holandia rozbita przez Turcję! Euro oddala się im coraz bardziej

Reprezentacja Holandii przegrała drugi mecz z rzędu w eliminacjach do mistrzostw Europy. Tym razem katami „Pomarańczowych” okazała się Turcja, która u siebie pokonała podopiecznych Blinda 3:0.

Przed startem eliminacji, patrząc na tabelę grupy A ,większość stawiała reprezentację Holandii jako głównego faworyta do gry na mistrzostwach. Podopieczni Blinda odnieśli jednak jak do tej pory aż trzy porażki i tylko dwa razy udało im się zdobyć komplet punktów (dwa zwycięstwa z Łotwą). Na początku eliminacji sensacyjnie przegrali z Islandią (0:2) i, jak się okazało niespełna rok później, nie był to wypadek przy pracy. W czwartek Holendrzy znowu dali się pokonać Islandii (0:1), a niespełna trzy dni później ulegli Turkom (0:3).

Do kapitulacji „Pomarańczowych” Turcja doprowadziła w przeciągu niecałych 30 minut. Najpierw Cillessena pokonał Ozyakup, a kilka minut później drugiego gola dołożył Arda Turana. Dla pomocnika Barcelony był to pierwszy gol w oficjalnych rozgrywkach od prawie trzech miesięcy. Z powodu kary nałożonej na Katalończyków, nowy nabytek „Blaugrany” nie może grać w lidze aż do stycznia 2016 roku.

Po Turanie aktu kompletnej destrukcji Holendrów, na kilka minut przed końcem meczu, dokonał jeszcze Yilmaz, ustalając wynik spotkania na 3:0.

Obecnie sytuacja „Pomarańczowych” jest więcej niż zła. Do końca eliminacji pozostały jeszcze dwa spotkania, a Holendrzy do miejsca premiującego do gry na mistrzostwach tracą dwa punkty. Jeśli pozostałe ekipy z czołówki wygrają swoje spotkania, to Holendrzy mogą pożegnać się z Mistrzostwami Europy. Gdyby nie fakt, że Łotwa w ostatnich minutach czwartkowego meczu zdołała zremisować z Turcją, Holandia mogłaby się już praktycznie żegnać z wyjazdem na Euro. Aby Holendrzy mogli zacząć pakować się na wyjazd do Francji, w grupie A musi dojść do wydarzeń bardzo mało prawdopodobnych. Najpierw „Pomarańczowi” muszą wygrać dwa pozostałe mecze z Kazachstanem i Czechami. Jeśli to im się uda, będą zmuszeni czekać na błędy kogoś z czołówki i wtedy może jakimś cudem zdołają wskoczyć na trzecie miejsce w tabeli.

Dla kibiców Holandii taki start w eliminacjach na pewno jest dużym zaskoczeniem i wielką porażką. „Pomarańczowi” do tej pory opuścili tylko jedne mistrzostwa Europy – w 1984 roku, czyli 32 lata temu! Nie chcielibyśmy być w skórze trenera Blinda…