Marcelino: Remis to dobry wynik


2 października 2011 Marcelino: Remis to dobry wynik

Marcelino Garcia określił remis wywalczony przez Sevillę na Vicente Calderon jako dobry rezultat. Szkoleniowiec andaluzyjskiej ekipy poruszył także temat dwubiegunowości ligi hiszpańskiej.


Udostępnij na Udostępnij na

Dla nas to nie jest zły wynik. Każda drużyna miała swój lepszy okres gry. W pierwszej połowie byliśmy cofnięci, ale dobrze spisywaliśmy się w defensywie.

Ligowy początek nie był dla nas łatwy. W sześciu kolejkach graliśmy z Malagą, Villarrealem, Valencią, a także z Atletico i nie przegraliśmy żadnego spotkania. Wszyscy to rywale, których znamy, z naszej ligi. Atletico ma znakomite możliwości w ofensywie. Podział punktów na Calderon to dobre osiągnięcie – mówił Marcelino.

Marcelino, chleb i wino (na zdjęciu bez chleba i wina)
Marcelino, chleb i wino (na zdjęciu bez chleba i wina) (fot. marca.com)

Jesteśmy zadowoleni z meczu. Prezentujemy dobry poziom. Większość okazji Atletico wynikło z powodu naszych strat przy wyprowadzaniu piłki. Przez 20 minut drugiej połowy graliśmy dobrze, mniej więcej tak jak chcieliśmy. Na końcu skupiliśmy się na obronie. Jeśli przez 85 minut nie mogliśmy wygrać, to ostatnie pięć trzeba było poświęcić na obronę wyniku.

Według trenera „Los Nervionenses”, Barcelona i Real Madryt to zespoły, które nadal są poza zasięgiem reszty ligi i będą osamotnione w walce o mistrzowski tytuł. – To oczywiste, że La Liga to rozgrywki dwóch drużyn, a my z grupy pościgowej nie mamy możliwości, by się z nimi mierzyć. Jeżeli mistrz zdobywa więcej niż 90 punktów, rywalizacja nie jest możliwa – zakończył.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze