„Lwia Gadka” #23: Roman Abramowicz sprzedaje Chelsea!


W kolejnym odcinku naszego podcastu omówiliśmy m.in. zamieszanie związane z właścicielem londyńskiego klubu

4 marca 2022 „Lwia Gadka” #23: Roman Abramowicz sprzedaje Chelsea!

Dla angielskiej piłki to przełomowy moment. Rosyjski oligarcha sprzedaje „The Blues” po prawie 20 latach. „Lwia Gadka” nie mogła przejść więc wobec takiego wydarzenia obojętnie. Ponadto porozmawialiśmy przy tym o innych ważnych wydarzeniach. Brzmi ciekawie? Z pewnością! Zapraszamy zatem na 23. epizod podcastu o najlepszej lidze świata.


Udostępnij na Udostępnij na

Przypominamy, że wszystkie odcinki naszego programu znajdziecie na youtube’owym kanale iGola oraz platformie Spotify.

Rozkład jazdy

Program klasycznie rozpoczęliśmy od wystawienia ocen Polakom za występy w minionej kolejce. Czy było na kim zawiesić oko? Na pewno jeden z naszych piłkarzy zagrał na bezsprzecznie topowym poziomie. Mowa rzecz jasna o Mattym Cashu. Reszta również nie zawiodła. Przynajmniej w większości…

Następnie poruszyliśmy tytułowy temat. Nie był on łatwy. Roman Abramowicz to przecież postać, która wywołuje w każdym z kibiców skrajne emocje. Mimo to musieliśmy odłożyć je na bok i podywagować o tym, w jakich kolorach maluje się przyszłość klubu ze stolicy Anglii.

Nie mogło też zabraknąć wątku Leeds United. W końcu Marcelo Bielsę zastąpił niedawno pracujący w RB Lipsk Jesse Marsch. Zadanie nowego szkoleniowca „Pawi” nie będzie należało do łatwych, gdyż musi on utrzymać „The Peacocks” w najwyższej klasie rozgrywkowej. Czy Amerykaninowi uda się ta sztuka? Twórcy podcastu „Lwia Gadka” już spieszą z odpowiedzią!

Później podjęliśmy także problematykę czołówki stawki. Tutaj pojawiły się tylko dwa, ale za to jakże nurtujące pytania. Do kogo będzie należeć krajowe mistrzostwo oraz kto zajmie na koniec sezonu czwarte miejsce. Naturalnie nasi redaktorzy mieli w tym obszarze różne opinie, a przede wszystkim sporo do powiedzenia.

***

Kto gdzie gra w 28. kolejce?

5 marca

13:30 Leicester City –  Leeds United

16:00 Aston Villa – Southampton

16:00 Burnley – Chelsea

16:00 Newcastle United – Brighton & Hove Albion

16:00  Brenford – Norwich City

16:00 Wolverhampton – Crystal Palace

18:30 Liverpool – West Ham United

6 marca

15:00 Watford – Arsenal

17:30 Manchester City – Manchester United

7 marca

21:00 Tottenham Hotspur – Everton

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze