„Lwia Gadka” #19: Kacper Kozłowski stał się „Mewą”!


Mamy aż trzy kolejki do nadrobienia, a do tego okno transferowe zostało otwarte!

7 stycznia 2022 „Lwia Gadka” #19: Kacper Kozłowski stał się „Mewą”!

Okres świąteczno-noworoczny zbliża się do końca. Maraton Premier League dzięki temu trochę wyhamuje, ale „Lwia Gadka” dopiero będzie się rozpędzać. W tym odcinku nie będzie nudno, bo sporo rzeczy przez ten czas wydarzyło się na angielskich boiskach. Jakich? Sami posłuchajcie!


Udostępnij na Udostępnij na

Przypominamy, że wszystkie odcinki naszego programu znajdziecie na kanale youtube’owym iGola oraz platformie Spotify.

Rozkład jazdy

W nowym roku prowadzący nie zmieniają w żaden sposób starych zasad. Podcast jak zawsze rozpocznie się więc od oceny występów naszych rodaków w Premier League. I tutaj o dziwo będzie naprawdę przy każdym zawodniku więcej pochwał niż krytyki. Z pewnością wszystkiego dowiecie się w trakcie audycji. Uchylimy rąbka tajemnicy: najwyżej oceniony został przez nas Jan Bednarek, a po piętach próbował mu deptać Mateusz Klich.

Następnie „Lwia Gadka” musi odnieść się do całego zamieszania, jakie spowodował wywiad Romelu Lukaku. Czy Belg chce iść śladami Alvaro Moraty i wyznawać miłość wszystkim klubom, w których grał lub chciałby występować? A może był to sprytnie wymyślony zabieg ze strony otoczenia belgijskiego RL9 w celu wymuszenia zmiany sposoby gry przez zespół prowadzony przez Thomasa Tuchela?

Z pewnością też pojawi się wątek Manchesteru City, który zaczyna wyprzedzać po raz kolejny wszystkich o przynajmniej kilka metrów w wyścigu o tytuł najlepszej drużyny na koniec sezonu. Dlaczego „Obywatele” po raz kolejny przykręcają śrubę swoim rywalom w najbardziej newralgicznym okresie w kalendarzu? Czy to aby na pewno nie jest sztuczka, którą Pep Guardiola i jego podopieczni opanowali do reszty?

Na deser pozostaje temat Kacpra Kozłowskiego. Wielki polski talent piłkarski w końcu zdecydował, w jakim klubie chce kontynuować swój dalszy rozwój. Wybór padł na angielskie Brighton. Rzekomo reprezentant Polski jest sprowadzony na prośbę Grahama Pottera. Mimo to 19-latek pierwsze szlify zagraniczne zbierze w liderze ligi belgijskiej. Nasi redaktorzy postarają się omówić, jaka przyszłość czeka byłego już zawodnika Pogoni Szczecin.

Kacper Kozłowski wybrał Brighton & Hove Albion F.C. Czy to dobry ruch?

Serdecznie zapraszamy i przypominamy, że w ten weekend nie gra liga, tylko Puchar Anglii.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze