Lucescu: Mogliśmy wygrać wyżej

Szachtar Donieck jak burza przedziera się przez kolejne fazy Pucharu UEFA. Po wyeliminowaniu Tottenhamu Hotspur i CSKA Moskwa Ukraińcy pokonali w pierwszym ćwierćfinale tych rozgrywek Olympique Marsylia 2:0. Z tego wyniku zadowolony był trener gospodarzy Mircea Lucescu, który stwierdził, że wynik mógłby być wyższy.

Bezapelacyjnie zagraliśmy bardzo dobry mecz. Kategorycznie mogę powiedzieć, że dominowaliśmy na boisku przez pełne 90 minut. Wygraliśmy 2:0, ale wynik mógłby być trochę wyższy. W drugiej połowie zmarnowaliśmy sporo sytuacji. Awans nie jest jeszcze przesądzony. Został jeszcze przecież rewanż w Marsylii. – powiedział po starciu z Olympique’iem Lucescu.

Prowadzony przez Rumuna Szachtar powoli wrasta na głównego faworyta rozgrywek. Strata „Górników” do liderującego w lidze ukraińskiej Dynama jest na tyle duża, że zwycięstwo w Pucharze UEFA jest dla podopiecznych Lucescu jedyną nadzieją, by coś wygrać w tym sezonie. Prawdopodobnie w przypadku zdobycia europejskiego trofeum ucichną słuchy o dymisji szkoleniowca i zastąpieniu go Walerym Gazzajewem.