Łatwe przeprawy liderów I ligi?


11 października 2012 Łatwe przeprawy liderów I ligi?

Zdecydowana większość piłkarskiego świata skupiona jest na eliminacjach mistrzostw świata. W piątek nie tylko europejskie ekipy walczyć będą o udział w brazylijskim mundialu. Tymczasem w niższych klasach rozgrywkowych nie mają przerwy. Także polska I liga rozegra w weekend dwunastą kolejkę. A w niej tradycyjnie najbardziej patrzeć będziemy na poczynania Floty Świnoujście i Zawiszy Bydgoszcz.


Udostępnij na Udostępnij na

Flota (białe stroje) spróbuje umocnić się na pozycji lidera
Flota (białe stroje) spróbuje umocnić się na pozycji lidera (fot. Rafał Rusek /iGol.pl)

Gdyby nie powołania do kadr narodowych, nasza uwaga skupiona byłaby na ekipach, z których jedna marzy o powrocie do polskiego piłkarskiego raju, a druga mogłaby odnieść sukces na niespotykaną skalę, stając się pierwszą w historii ekstraklasową drużyną z miejscowości nieposiadającej praw miejskich. Jako że starcie Termaliki z Cracovią zostało przełożone, uwaga kibiców skoncentruje się przede wszystkim na Świnoujściu. Tam sensacyjny lider, Flota, podejmie Wartę Poznań. Faworyta tego starcia długo szukać nie trzeba. Wydaje się, że każdy wynik poza zwycięstwem podopiecznych Ryszarda Kłuska będzie niespodzianką. Ich postawa w obecnym sezonie jest wręcz zadziwiająca. Z meczu na mecz pokazują, że ich pozycja w tabeli nie jest dziełem przypadku. Może nie grają jakiegoś wielkiego futbolu, ale świetnie wywiązują się ze swoich zadań i przede wszystkim wygrywają. Z 33 możliwych do zdobycia punktów na ich koncie jest aż 31. Wydawało się, że po remisie w Olsztynie wrócą raczej do tego, co prezentowali w poprzednich rozgrywkach, lecz zawodnicy jeszcze bardziej się zmotywowali i znów wygrywają. Jednak przeciwnik, z jakim przyjdzie im się zmierzyć, jest bardzo niewygodny. Warta w trwającym sezonie jest nieprzewidywalna. Potrafi świetny występ przepleść katastrofalnym. Jak na dłoni widać to po dwóch ostatnich meczach, w których najpierw poległa 0:2 w starciu z Zawiszą, by w kolejnym spotkaniu w tym samym stosunku uporać się z jednym z faworytów awansu do ekstraklasy, Termalicą. Z jednej strony pokazuje to bardzo nierówną formę piłkarzy Czesława Owczarka. Z drugiej jednak daje do zrozumienia, że poznaniacy są zespołem nieobliczalnym i stać ich na osiągnięcie dobrego wyniku. Jednak, jeżeli Flota nie popełni błędu z Olsztyna, nie powinna mieć większego problemu z uporaniem się z teamem ze stolicy Wielkopolski.

Zawisza (ciemne stroje) postara się meczem z Bogdanką odrobić straty do Floty
Zawisza (ciemne stroje) postara się meczem z Bogdanką odrobić straty do Floty (fot. Anna Kaszuba / iGol.pl)

Temu starciu niewiele ustępuje to, co dziać się będzie w Bydgoszczy. Tam wicelider I ligi podejmie GKS Bogdankę. Również i w tym przypadku zdecydowany faworyt jest bardzo dobrze znany. Nikt na stadionie usytuowanym przy ulicy Gdańskiej nie ma wątpliwości, jakim wynikiem zakończy się zbliżające się spotkanie. Każdy z kibiców „Niebiesko-czarnych” życzy sobie pokazania przez „Rycerzy Pomorza”, że porażka w Krakowie była jedynie dziełem przypadku. Oczekiwania są wielkie, a piłkarzy Jurija Szatałowa niewątpliwie stać na odniesienie wysokiego i przekonującego zwycięstwa. Pomóc im w tym może forma Bogdanki, która gra bardzo w kratkę. Świadczą o tym zwłaszcza ostatnio osiągane przez nią rezultaty: zwycięstwo z Kolejarzem i remis z Olimpią po porażce z Cracovią. Idealnym odzwierciedleniem możliwości ekipy z Łęcznej jest jej pozycja w tabeli. W poprzednim sezonie obie drużyny w bezpośrednich starciach zwyciężały na swoich boiskach. W dwumeczu tym o jednego gola lepsza była Bogdanka. Jednak w trwającym sezonie siła i priorytety obu zespołów są zupełnie inne. Nastawiony na awans do polskiej elity Zawisza na własnym boisku zrobi więcej niż wszystko, by zbliżyć się do założonego celu. Ale czy mu się to uda?

W pozostałych starciach zmierzą się: Miedź z Katowicami, Tychy ze Stomilem, Olimpia z Kolejarzem, Okocimski z Arką, Sandecja z Dolcanem i Polonia z ŁKS-em. Potyczka Cracovii z Termalicą została przełożona na 24 października.

Komentarze
~ranger (gość) - 10 lat temu

Moim zdaniem wcale nie jest przesądzone, że
Górnik(bogdanka) przegra, przynajmniej dlatego że z
e słabeuszami przegrywa ale w meczach z mocniejszymi
drużynami potrafi zabrać pkt

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze