Kluivert broni gwiazdę Barcelony


Były piłkarz FC Barcelony – Patrick Kluivert, który obecnie występuje w barwach francuskiego Lille, postanowił publicznie okazać swoje zrozumienie dla obecnego gwiazdora "Dumy Katalonii" – Ronaldinho.


Udostępnij na Udostępnij na

„Ronaldinho jest najlepszym zawodnikiem na świecie, jednak każdy musi zrozumieć, że żaden piłkarz nie jest robotem. Nikt nie jest w stanie grać na najwyższym poziomie w każdym meczu. Uważam, że Brazylijczyk wróci do szczytu formy, jeśli kibice i dziennikarze przestaną go nieustannie krytykować.” – powiedział Kluivert w wywiadzie dla hiszpańskiej prasy.

Holender wypowiedział się także na temat gry FC Barcelony i nowej gwiazdy Camp Nou – Lionela Messi: „Barcelona prezentuje najpiękniejszy futbol na świecie. Gra tej drużyny jest jak sztuka. Znakomicie prezentuje się ostatnio przede wszystkim Messi, który gra na bardzo wysokim poziomie. Jeśli jego kariera będzie rozwijała się w prawidłowym kierunku, to Argentyńczyk zostanie niedługo najlepszym piłkarzem globu. Życzę mu wszystkiego najlepszego.” 

Patrick Kluivert występował w FC Barcelonie w latach 1998-2004. W barwach „Dumy Katalonii” holenderski napastnik rozegrał 182 mecze i strzelił 88 bramek.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze