Kara za nieodpowiedzialność


Selekcjoner reprezentacji Holandii – Marco van Basten odsunął od zespołu Ryana Babela, który spóźnił się na odprawę przed sobotnim spotkaniem eliminacyjnym EURO 2008 z Rumunią.


Udostępnij na Udostępnij na

„To już nie pierwszy przypadek, kiedy Ryan spóźnia się na przedmeczową odprawę w dniu spotkania. Do takich sytuacji nie powinno dochodzić, tym bardziej, że zawód piłkarza powinien charakteryzować się punktualnością i odpowiedzialnością. Z tego powodu Babel nie znalazł się w meczowej kadrze na pojedynek z Rumunią.” – powiedział w wywiadzie van Basten.

„Miałem pewien problem z zastąpieniem luki w zespole, jednak bardzo szybko znalazłem rozwiązanie. Na treningach z bardzo dobrej strony pokazywał się Robben, dlatego postanowiłem dać mu szansę we wczorajszym meczu.” – dodał trener reprezentacji Holandii.

Nieoficjalnie wiadomo, że Ryan Babel spóźnił się na przedmeczową zbiórkę, ponieważ…zaspał. Holenderscy dziennikarze dowiedzieli się, że to już nie pierwszy przypadek, w którym napastnik Ajaxu Amsterdam stwarza kłopoty selekcjonerowi reprezentacji.

We wczorajszym meczu eliminacyjnym EURO 2008 zespół Holandii przegrał na wyjeździe z Rumunią 0:1.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze