Kais Al-Ani: „To stan wyjątkowy i wszyscy rozumieją, w jakiej sytuacji znalazł się cały świat” (ROZMOWA)


Zawodnik Wisły Kraków wspiera akcję #Zostańwdomu

15 marca 2020 Kais Al-Ani: „To stan wyjątkowy i wszyscy rozumieją, w jakiej sytuacji znalazł się cały świat” (ROZMOWA)
Krzysztof Porebski / PressFocus

Nastały dziwne i niespotykane czasy, to novum dla każdego z nas, ale trzeba się dostosować. Ligi piłkarskie nie grają, ale nie znaczy to, że zawodnicy mają całkowite wolne. Kais Al-Ani, bramkarz krakowskiej Wisły, odpowiedział na kilka naszych pytań. Jak spędza czas kwarantanny? Co ma do przekazania czytelnikom?


Udostępnij na Udostępnij na

Kais Al-Ani do Wisły Kraków wrócił na początku obecnego sezonu i stara się włączać do walki o miejsce w bramce „Białej Gwiazdy”. Obecnie jednak futbol na świecie zatrzymał się, bo nie ma sensu narażać zdrowia, zawodników także. Jak wygląda życie piłkarza podczas kwarantanny? Zapraszamy na krótka rozmowę.

Co sądzisz o zawieszeniu rozgrywek?

Prędzej czy później do zawieszania rozgrywek musiało dojść, jestem zdania, że postąpiono słusznie. Nasze zdrowie i zdrowie naszych rodzin jest najważniejsze.

Jak to wpłynęło na drużyne?

Każdy z nas chce trenować i grać mecze, oczywiste jest to, że nie jestem zadowolony z przerwy treningowej, ale jest to sytuacja wyjątkowa i wszyscy rozumieją w jakim położeniu znalazł się cały świat. Futbol schodzi teraz na dalszy plan.

Mógłbyś powiedzieć jak wyglądają obecnie twoje treningi?

Codziennie dbam o swoją kondycję i wykonuje ćwiczenia takie, jakie mogę wykonywać w domu – według indywidualnej rozpiski otrzymanej od sztabu szkoleniowego. Chodzi o to, aby po przerwie wrócić do treningów, będąc w dobrej kondycji. Czekamy na dalsze wytyczne i informacje.

W jaki sposób spędzasz czas kwarantanny?

Przede wszystkim nie opuszczam mieszkania, skupiam się na domowych treningach, modlę się o jak najszybsze pokonanie choroby i przywrócenie spokoju w Polsce i na świecie. Także spędzam czas z dziewczyną przy muzyce, czytając książki.

Czy mógłbyś dać jakieś wskazówki kibicom i czytelnikom w ramach #Zostańwdomu?!

Nie narażaj siebie i innych, zachowaj się odpowiedzialnie, zostając w domu. W domu też można spędzić mile czas. Zdrowie jest najważniejsze.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze