Jol: Suarez będzie grał dla najlepszych


19 kwietnia 2010 Jol: Suarez będzie grał dla najlepszych

Menadżer Ajaksu Amsterdam, Martin Jol, przyznał, że jeśli Luis Suarez opuści klub, to tylko dla któregoś z najlepszych europejskich zespołów.


Udostępnij na Udostępnij na

Luis Suarez jest największą gwiazdą obecnego sezonu Eredivisie. W 33 spotkaniach holenderskiej ekstraklasy strzelił 33 bramki i jest najlepszym strzelcem tej ligi, wyprzedzając drugiego Bryana Ruiza o ponad dziesięć trafień. Poczynania młodego Urugwajczyka z uwagą śledzą czołowe europejskie potęgi.

Luiz Suarez wzbudza zainteresowanie największych europejskich potęg
Luiz Suarez wzbudza zainteresowanie największych europejskich potęg (fot. skysports.com)

Zatrudnieniem napastnika poważnie zainteresowane są Chelsea Londyn, FC Barcelona, Juventus Turyn i Inter Mediolan.  Sam zawodnik poważnie zastanawia się nad swoją przyszłością, a ewentualne plany, który klub wybrać, zostawia do przemyślenia po sezonie.

Głos w sprawie postanowił zabrać menadżer Ajaksu, Martin Jol, który dał jasno do zrozumienia, że jeśli 23-latek opuści Amsterdam, to jego celem będzie któryś z najlepszych europejskich klubów.

– Ostatnio w sprawie Luisa kontaktował się ze mną dyrektor sportowy Tottenhamu, który pytał, czy będzie możliwy jego transfer do klubu z zachodniego Londynu. Odpowiedziałem, że to niemożliwe. Był bardzo oburzony tym, co mu powiedziałem – wyznał holenderski szkoleniowiec i dodał: – Tak czy siak Louis i tak nie przeszedłby do „Kogutów”. Jeśli opuści mój klub, to jedynie do któregoś z europejskich gigantów.

Prawdopodobnie w letnim okienku transferowym o tego utalentowanego napastnika będą się bić czołowe europejskie kluby. Nie raz usłyszymy jeszcze jego nazwisko w mediach.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze