Jenkins: Michu wart 30 milionów funtów


8 października 2013 Jenkins: Michu wart 30 milionów funtów

Napastnik Swansea Michu otrzymał powołanie do reprezentacji Hiszpanii na najbliższe mecze eliminacji mistrzostw świata. Prezes walijskiej ekipy Huw Jenkins uważa, że to podnosi wartość rynkową jego zawodnika.


Udostępnij na Udostępnij na

W zeszłym roku Michu brylował na początku rozgrywek, grał jak natchniony i ciągnął zespół Swansea do kolejnych zwycięstw. Jego trener Michael Laudrup zasugerował nawet, że zawodnik jest wart 30 milionów funtów. Po otrzymaniu przez Michu powołania do kadry hiszpańskiej Jenkins jest podobnego zdania.

Michu
Michu (fot. skysports.com)

Widzieliśmy po przykładzie Tottenhamu i Garetha Bale’a, że każdy piłkarz ma swoją cenę. Nie jesteśmy na tym samym poziomie co Tottenham, ale on sprzedał topowego gracza. My podchodzimy do kwestii wartości rynkowej bardziej realistycznie. Zgadzam się jednak z Michaelem co do kwoty, jaką wart jest Michu, potwierdza to tym bardziej jego powołanie do kadry hiszpańskiej. Wiemy, że mamy bardzo utalentowanego piłkarza, i chcemy go zatrzymać. 

Michu przyszedł do Swansea z Rayo Vallecano i od razu zabłysnął w Premier League. Jego znakomite występy w lidze angielskiej zaowocowały powołaniem do reprezentacji Hiszpanii. Dzięki temu jego wartość rynkowa cały czas idzie w górę. 

Komentarze
~Al Jazira (gość) - 8 lat temu

To świetny gracz ,ale nie jest wart 30 mln funtów
... Oj nie...

Odpowiedz
~bbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbb (gość) - 8 lat temu

a kto jest,...wart tyle ile zapaca

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze