II liga: Zwycięstwo Jastrzębia i Lechii


W meczach drugiej ligi, które zostały zaczęte o godzinie 18. zwycięstwa odnieśli zawodnicy GKS - u Jastrzębia i szczęśliwie Lechii Gdańsk. Spotkanie Arki Gdynia z Wisłą Płock zakończyło się remisem.


Udostępnij na Udostępnij na

Od początku meczu w Jastrzębiu atakowali gospodarze. Już po dwudziestu minutach prowadzili ze Stalą Stalowa Wola 2:0. Po bramkach w 9. minucie Roberta Żbikowskiego i w 17. Marcina Narwojsza. Wynik do przerwy ustalił mocnym uderzeniem Bartłomiej Grabczyńsk. Po przerwie do odrabiania strat ruszyli zawodnicy z Podkarpacia. W 60. minucie do własnej bramki futbolówkę wpakował Marcin Bednarek. To była sytuacja, która poderwała „Stalówkę” do jeszcze większych ataków. Dało to efekt na dziesięć minut przed końcem spotkania, kiedy to kontaktową bramkę dla Stali zdobył Pałkus. Choć goście próbowali zdobyć jeszcze jedną bramkę, to jednak Jastrzębianie dowieźli zadowalający dla siebie wynik do końca spotkania.

W pierwszej połowie meczu Wisła Płock – Arka Gdynia świetnie zaprezentowali się gospodarzy. Czego wynikiem była bramka w 16. minucie autorstwa Sławomira Peszka. Do wyrównania doprowadził w doliczonym czasie gry pierwszej połowy Marcin Wachowicz. Wynik już nie uległ zmianie  i mecz zakończył się remisem 1:1.

Lechia Gdański bardzo szczęśliwie wygrała na własnym obiekcie z Kmitą Zabierzów. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w doliczonym czasie gry drugiej połowy Paweł Pęczak.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze