II liga: Znicz wygrywa w Opolu

W meczu 30. kolejki polskiej II ligi okupująca dolną część tabeli Odra Opole przegrała przed własną publicznością z walczącym o awans do ekstraklasy Zniczem Pruszków 0:1.

Od pierwszych minut meczu kibice zgromadzeni na stadionie w Opolu zobaczyli wyrównane i nudne widowisko. Obie ekipy grały asekuracyjnie, koncentrując się głównie na tym by nie stracić gola. Najlepszą sytuację do zdobycia bramki zmarnował napastnik gospodarzy, Marcin Józefowicz i pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Drugą połowę meczu lepiej zaczęli goście z Pruszkowa. W 50. minucie spotkania najlepszy drugoligowy strzelec, Robert Lewandowski zdobył swoją osiemnastą bramkę w tym sezonie i tym samym wyprowadził Znicz na prowadzenie. Goście po zdobyciu gola oddali inicjatywę Odrze, koncentrując się głównie na obronie korzystnego rezultatu. Choć sytuacji nie brakowało żadna drużyna nie zdobyła już gola i trzy punkty powędrowały do Pruszkowa.