II liga: Śląsk zatopił Arkę


13 kwietnia 2008 II liga: Śląsk zatopił Arkę

W meczu zamykającym 25. kolejkę spotkań II ligi spotkały się drużyny walczące o awans do ekstraklasy, ale nie radzące sobie najlepiej na początku rundy wiosennej. Śląsk Wrocław podejmował u siebie Arkę Gdynia.


Udostępnij na Udostępnij na

Śląsk Wrocław vs Arka Gdynia
Śląsk Wrocław vs Arka Gdynia (fot. www.slask.net)

Po bardzo ciekawym i emocjonującym spotkaniu Śląsk pokonał Arkę 2:0 (1:0). To zwycięstwo umocniło drużynę z Wrocławia na trzecim miejscu w tabeli i pozwala utrzymać kontakt z czołówką. Mecz ten pokazał, że wrocławska drużyna, pomimo zamieszania wokół niej, dalej liczy się w walce o awans.Przed tym meczem bilans spotkań obu drużyn był korzystny dla wrocławskiego zespołu. Obie drużyny rozegrały 38 meczy 18 wygranych Śląska, 8 remisów, 12 wygranych Arki). Bilans bramkowy wynosił 53:40.

Spotkanie było pokazem twardej gry z obu stron. Początek to naprzemienne akcje, które były trochę nieprzygotowane i nerwowe. Po 10. minutach gra nieco się uspokoiła. Pierwszego gola strzelił Przemysław Łudziński w 15 minucie meczu. W drugiej odsłonie spotkania na 2:0 w 67. minucie podwyższył Benjamin Imeh, który nieco wcześniej zmienił Krzysztofa Ulatowskiego. Taki wynik utrzymał się do końca spotkania. Dzięki temu zwycięstwu Śląsk utrzymał się na trzecim miejscu w tabeli. Spotkanie to obserwował Zbigniew Drzymała, który po sezonie obejmie fotel prezesa nowego Śląska.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze