II liga: Polonia pokonuje Śląsk


Polonia przedłuża swe szanse na awans do Orange Ekstraklasy. W  meczu 30 kolejki zaplecza ekstraklasy Polonia Warszawa wygrała ze Śląskiem Wrocław 1:0 (0:0).


Udostępnij na Udostępnij na

W pierwszej połowie spotkania grę obu zespołów można było określić jednym epitetem – „piłkarskie szachy”. Zarówno Polonia, jak i Śląsk więcej uwagi przykładały do gry obronnej. Momentami obie drużyny starały się grac ofensywnie, ale bardziej zależało im na  obronie. Żaden zespół nie chciał stracić gola. Gospodarze początkowo przeważali i to do nich należała inicjatywa, ale w miarę upływu czasu gra się wyrównała.

Losy spotkania mogły się odwrócić na korzyść przyjezdnych po sytuacji z 42 minuty, kiedy to Piotr Kulpaka został ukarany czerwoną kartką. Od tego momentu gracze z Wrocławia wyczekiwali na błąd polonistów. Obie drużyny próbowały zaskoczyć rywala, ale żadna akcja nie przynosiła gola. Śląsk nie potrafił wykorzystać gry w przewadze. W 65 minucie meczu siły się wyrównały, bowiem za drugą żółtą kartkę boisko musiał opuścić Janusz Gancarczyk. Losy spotkania rozstrzygnął w 87 minucie Jacek Kosmalski dając swej drużynie skromne jednobramkowe prowadzenie. Takim wynikiem zakończyło się to spotkanie. Polonia Warszawa pokonuje Śląsk Wrocław 1:0 (0:0)

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze