II liga: Kmita rozbity w Gliwicach

W pierwszym meczu 24. kolejki polskiej II ligi lider rozgrywek, Piast Gliwice pewnie pokonał walczącą o utrzymanie drużynę Kmity Zabierzów 3-0.

Początek spotkania to zdecydowana dominacja ekipy z Gliwic. Gospodarze zaatakowali i już w 5. minucie dośrodkowanie Michała Szczyrby na bramkę zamienił Wojciech Kędziora. Gliwiczanie  poszli za ciosem i dwie minuty później  Wojciech Kędziora strzelił swoją drugą bramkę w tym meczu. W 13. minucie spotkania Stanisław Wróbel precyzyjnym strzałem przy słupku nie dał szans bramkarzowi Kmity, Tomaszowi Laskowskiemu i podwyższył wynik meczu na 3-0.  Do końca  pierwszej połowy  Piast Gliwice skoncentrował się głównie na defensywie i grze z kontrataku, lecz zawodnicy z Zabierzowa nie potrafili pokonać Grzegorza Kasprzika.

Cała druga połowa to okres wyrównanej gry. Sytuacje stwarzali sobie zawodnicy jednej jak i drugiej drużyny, lecz kibice nie obejrzeli już żadnej bramki i trzy punkty zostały w Gliwicach.

Zespół Piasta tym zwycięstwem przerwał serię czterech zwycięstw z rzędu, Kmity Zabierzów i przybliżył sobie awans do ekstraklasy.