II liga: GKS Katowice – recepta na zwycięstwa


Nowy trener piłkarzy GKS Katowice Wojciech Osyra ma tchnąć w drużynę nowego ducha. Prezes katowickiego zespołu liczy na to, iż jego klub wreszcie zacznie wygrywać w meczach wyjazdowych.


Udostępnij na Udostępnij na

Sam trener twierdzi, że ma pomysł na to, by jego zespół zaczął lepiej spisywać się na wyjazdach. – Na razie zachowam go dla siebie a wyniki meczów pokażą, czy był słuszny – zdradził trener Osyra, który zastąpił Piotra Piekarczyka. – Nasz cel jest prosty – musimy zacząć wygrywać. Wtedy zaczniemy piąć się w górę tabeli. Teraz nie będzie żadnych ruchów personalnych, bo po prostu nie ma możliwości. Trzeba grać i wierzyć w awans do ekstraklasy bo… wiara czyni cuda. Nie boję się tego wyzwania, mimo, iż pracowałem dotąd w niższych ligach. Odnosiłem sukcesy i chcę to przenieść do GKS – oświadczył nowy trener GKS-u podczas konferencji prasowej.

– Nawet jeżeli nie uda się wywalczyć awansu, będziemy zespół wzmacniać a nie osłabiać. To są Katowice, potrzebujemy ekstraklasy. Wiele zależy od sponsorów, muszą się trochę bardziej otworzyć. W tym roku zabrakło pieniędzy na transfery, nie mogliśmy pozyskać wszystkich, których zamierzaliśmy. Chcę, żeby było inaczej, żebyśmy mogli spokojnie pracować i koncentrować się tylko na grze – dodał prezes Jan Furtok.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze