I liga: Zmiana lidera

Dzisiaj rozegrano kolejne trzy spotkania siódmej kolejki I ligi polskiej.

W dniu dzisiejszym swoje mecze rozgrywały drużyny z czołówki ligi. Dotychczasowy lider jechał do Łęcznej, aby obronić fotel lidera. Jednak gospodarze sensacyjnie pokonali Flotę Świnoujście 1:0. Jedyną bramkę w dziewiątej minucie zdobył były zawodnik Floty – Wallace Benevente.

Takim samym wynikiem zakończyło się spotkanie w Zabrzu, gdzie miejscowy Górnik podejmował Sandencję Nowy Sącz. Trafienie na wagę trzech punktów i fotel lidera w 21. minucie zdobył Michał Pazdan. Jest to już trzeci mecz z rzędu, kiedy defensywa zabrzan nie traci żadnej bramki.

W ostatnim dzisiejszym spotkaniu Pogoń Szczecin pokonała Motor Lublin 2:0. Bramki dla gospodarzy w pierwszej części spotkania zdobyli Maciej Mysiak oraz Marcin Nowak odpowiednio w 30. i 41. minucie.

Jutro zostanie rozegrane ostanie spotkanie siódmej kolejki. Widzew Łódź o godzinie 18.45 będzie podejmować przed własną publicznością KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.