I liga: Wiśle sprzyjało szczęście

20 września 2008 I liga: Wiśle sprzyjało szczęście

Gospodarze meczy Wisła Płock - Zagłębie Lubin oraz Odra Opola - Korona Kielce wygrali swoje spotkania i zainkasowali trzy punkty. Nafciarze zwycięstwo zapewnili sobie dopiero w ostatnich sekundach meczu. Ostatni dzisiejszy pojedynek zakończył się zwycięstwem Górnika Łęczna 2:1 nad GKS-em Jastrzębie Zdrój.

Piłkarze Ślaska nie zdołali pokonać graczy Odry
Piłkarze Ślaska nie zdołali pokonać graczy Odry (fot. slaskwroclaw.pl/J. Wójcik & D. Filipowski)

Wisła w swoim spotkaniu miała bardzo dużo szczęścia. Lepszy mecz rozegrali gracze z Lubina, ale to Nafciarze zdobyła bramkę na wagę trzech oczek, a nie goście. Kibice na stadionie w Płocku na bramkę musieli czekać aż do 90. minuty. Wtedy to Bartosz Sielewski wykorzystał zamieszanie w polu karnym Zagłębia i umieścił piłkę w bramce rywali.

Odra nadal niepokonana

Odra Opole od ośmiu spotkań pozostaje niepokonana. Korona Kielce również nie była w stanie przeciwstawić się śląskiej sile. Już w pierwszej minucie meczu Opole objęło prowadzenie dzięki golowi z główki Józefowicza. Goście tego spotkania mecz kończyli w dziesiątkę za sprawą czerwonej karki dla Szyndrowskiego. Potem już było tylko gorzej, drużyna z Opola przeważała i druga bramka wisiała w powietrzu od dłuższego czasu. W 63. minucie meczu efektowną przewrotką popisał się Filipowicz i to właśnie po tym strzale Odra prowadziła już 2:0.

W ostatnim dzisiejszym spotkaniu Górnik Łęczna wygrał 2:1 z GKS-em Jastrzębie Zdrój po bramkach Niżnika i Tomczyka. Gola dla GKS-u zdobył w 16. minucie Kubisz.