I liga: Szlagier na remis, Zagłębie nadal liderem

15 marca 2009 I liga: Szlagier na remis, Zagłębie nadal liderem

Po kilkumiesięcznej przerwie wróciły rozgrywki I ligi. W pierwszej wiosennej kolejce najciekawszy mecz został rozegrany w Kielcach, w którym miejscowa Korona zremisowała po bardzo zaciętym pojedynku z Widzewem 2:2. Bez emocji nie obyło się także w Lubinie. Zagłębie pewnie ograło Górnika Łęczna. Lubinianie rozegrali pierwsze spotkanie na stadionie Dialog Arena.

Najwięcej emocji wzbudził mecz Korony z Widzewem. Łodzianie znacznie wzmocnili swój skład i do tego meczu przystąpili na obronie z Jarosławem Bieniukiem i Radosławem Matusiakiem w ataku. W Kielcach wszyscy stęsknili się już za piłką i dlatego 15-tysięczna frekwencja w tym meczu mówiła sama za siebie. W spotkaniu padł sprawiedliwy remis, choć kielczanie swoją drugą bramkę zdobyli w doliczonym czasie gry.

Inauguracja stadionu Dialog Arena udała się lubinianom w 100%
Inauguracja stadionu Dialog Arena udała się lubinianom w 100% (fot. Zagłębie Lubin)

W kolejnym ważnym meczu Zagłębie Lubin nie pozostawiło złudzeń Górnikowi Łęczna pewnie zwyciężając 3:0. Warte odnotowania jest to, że mecz ten był pierwszym spotkaniem rozegranym na nowoczesnym obiekcie Zagłębia – Dialog Arena. Na chwile obecną to właśnie Zagłębie wydaje się był głównym kandydatem do awansu, a zarazem powrotu do Ekstraklasy. Dobry mecz zagrał Szymon Pawłowski, który zdobył w tym spotkaniu dwie bramki.

Największą niespodzianką wydaje się być porażka Podbeskidzia Bielsko-Biała z Wartą Poznań. Bielszczanie również są uważani za zespół który może być poważnym kandydatem do awansu. Póki co zaliczyli falstart i będą musieli szukać punktów w następnych meczach.

W innych spotkaniach rozegranych w tej kolejce nie było niespodzianek. GKS Jastrzębie po golu Roberta Żbikowskiego ograło na wyjeździe mającą poważne problemy finansowe Odrę Opole. Z dobrej strony pokazali się również piłkarze Floty Świnoujście, wygrywając z GKP Gorzów Wielkopolski. Również Wisła Płock sprawiła sporo radości swoim fanom, ogrywając na własnym boisku Tura Turek. O sile Wisły w tym spotkaniu decydowali weterani. Bramki strzelali zawodnicy znani z występów w Ekstraklasie: Sławomir Jarczyk i Karol Greogrek. Wisła awansowała po tym spotkaniu na siódme miejsce i zrównała się punktami z Górnikiem Łęczna

Podbeskidzie pechowo przegrało z Wartą
Podbeskidzie pechowo przegrało z Wartą (fot. Tomasz Błaszczyk )

Mecz Motoru Lublin ze Stalą Stalowa Wola został przełożony ze względu na zły stan murawy stadionu w Lublinie. Mecz Kmity z Dolcanem został zweryfikowany jako walkower na korzyść gości ze względu na wycofanie się Kmity z rozgrywek.

W spotkaniu Znicza z GKS-em Katowice padł remis 1:1. Pruszkowianie prowadzili do przerwy, jednakże w drugiej połowie Bartosz Iwan wyrównał stan tego meczu

Pierwsza wiosenna kolejka była dość ciekawa, nie brakowało spotakań emocjonujących, również była jedna niespodzianka. Za tydzień pewnie również nie zabraknie emocji, gdyż Zagłębie będzie się mierzyło z łódzkim Widzewem.