I liga: Niespodzianka w Łodzi

Dzisiejszego wieczoru Korona, Zagłębie i co ciekawie GKS Jastrzębie wygrały swoje spotkania 12. kolejki I ligi. GKS niespodziewanie wygrał z Widzewem 1:0 i piłkarze z Łodzi stracili tym samym cenne punkty.

Zagłębie Lubin u siebie łatwo rozprawiło się z Odrą Opole, wygrywając 3:0. Już w 14. minucie meczu prowadzenie objęli gospodarze za sprawą gola Micanskiego. Na następnego gola kibice musieli czekać do 58. minuty, kiedy to jeden z obrońców Zagłębia świetnym podaniem obsłużył Pawłowskiego, który wykorzystał swoją szansę i zdobył bramkę na 2:0. W 83. minucie gry wynik spotkania ustalił Michał Stasiak, zdobywając gola z główki.

Korona goni czołówkę

W następnym spotkaniu Korona pokonała Wartę Poznań również 3:0. Zawodnicy z Kielc popisali się świetną końcówką spotkania, zdobywając przez ostatnie trzy minuty dwa gole. Wynik otworzył w 22. minucie Edi Andradina, potem do siatki Warty trafiali Gawęcki i Kiełb.

Widzew traci punkty…

Widzew stracił niespodziewanie punkty w meczu z GKS-em Jastrzębie Zdrój. Łodzianie na prowadzenie wyjść mogli w 25. minucie, jednak Oziębiała w łatwej sytuacji trafił w leżącego na linii bramkowej zawodnika GKS-u. W 41. minucie meczu Kostecki po dośrodkowaniu Bednarka umieścił piłkę w siatce Widzewa.