I liga: Emocjonujący mecz w Poznaniu

W pierwszym meczu 8. kolejki I ligi Warta Poznań na własnym stadionie podejmowała Wisłę Płock. Spotkanie to było bardzo interesujące i do końca nie wiadomo było, czy gospodarze zainkasują trzy punkty.

Zawodnicy Warty Poznań już w 4. minucie meczu objęli prowadzenie po strzale Magdziarza, który wykorzystał błąd Mihailovica. Na drugą bramkę długo czekać nie musieliśmy; w 13. minucie tego pojedynku z rzutu wolnego podwyższył wynik na 2:0 Batata, który nie dał żadnych szans Gubcowi.

Kilka minut później zza pola karnego uderzył Grzeszczyk i piłka po fatalnym błędzie bramkarza Warty wylądowała w siatce gospodarzy. W ostatniej części spotkania goście atakowali, starając się o przynajmniej jedną bramkę. Drużynie z Poznania nie brakowało szczęścia, jednak w 69. minucie piłkę w siatce Warty strzałem głową umieścił Bartosz Wiśniewski. Kilka chwil przed końcowym gwizdkiem wyrównać chciał Grudzień, lecz świetną interwencją popisał się Ignasiński. Wynik do końca spotkania nie zmienił się i to Warta Poznań zainkasowała trzy punkty.