Hakan Calhanoglu przedłuża kontrakt z HSV


Turecki piłkarz spędził już dwa lata w zespole z Hamburga, jednak teraz przedłużył umowę do roku 2018. Oznacza to, że zapały co do pozyskania młodego zawodnika ze strony Arsenalu czy Liverpoolu zostaną ostudzone.


Udostępnij na Udostępnij na

Zawsze mówiłem, że jestem szczęśliwy w Hamburgu i w HSV. Chciałbym grać w tym klubie w Bundeslidze przez długi czas i ciągle chcę walczyć o miejsce w wyjściowym składzie. Oficjalnie potwierdzam także przedłużenie kontraktu w tej trudnej sytuacji. – To oświadczenie wydane przez Calhanoglu ma miejsce po tym, gdy Hamburg spadł na jedno z ostatnich miejsc w Bundeslidze po porażce z Hoffenheim.

W tym sezonie w 18 spotkaniach reprezentant Turcji strzelił 5 bramek. W ostatnim roku został wypożyczony do Karlsruher, gdzie strzelił aż 17 bramek, asystował także przy 12, co znacznie pomogło zespołowi awansować do 2. Bundesligi.

Oliver Kreuzer, dyrektor sportowy HSV, również cieszy się z przedłużenia umowy – Jesteśmy zachwyceni tym, że udało nam się pozyskać tak przyszłościowego zawodnika na długi kontrakt.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Możesz zalogować się swoim kontem FB, Twitter lub pisać jako gość.

Najnowsze