Gwiazda drugiej ligi na Górnym Śląsku. GKS Katowice finalizuje transfer


GKS Katowice sięgnął po jednego z najlepszych piłkarzy środka pola drugiej ligi

17 lipca 2023 Gwiazda drugiej ligi na Górnym Śląsku. GKS Katowice finalizuje transfer
Tomasz Kudala / PressFocus

To już ostatni tydzień przygotowań do nowego sezonu, zespoły Fortuna 1 Ligi wróciły z obozów i wkroczyły w standardowy cykl treningowy. Słowem, z perspektywy sztabów i zawodników, otworzyliśmy już nową kampanię. Nie powstrzymuje to jednak klubów od ciągłego poszukiwania okazji na rynku transferowym i beneficjentem tego podejścia właśnie stał się GKS Katowice.


Udostępnij na Udostępnij na

Z naszych informacji wynika, że GKS Katowice zakontraktował jednego z najlepszych pomocników drugiej ligi. To Shun Shibata, o zainteresowaniu którym wspominał kilka dni temu Samuel Szczygielski z portalu Meczyki. Wiemy, że Japończyk w poniedziałek przeszedł testy medyczne i podpisze umowę z nowym pracodawcą.

Shibata od 2021 roku był piłkarzem Stomilu Olsztyn, z którym wcześniej występował w Fortuna 1 Lidze. Niedawno przedłużył kontrakt z klubem do 2024 roku. Do „GieKSy” przechodzi zatem na zasadach transferu definitywnego. Wychowanek klubu Nagoya Grampus bardzo dobrze komunikuje się w języku angielskim i ma za sobą okres przygotowawczy w Stomilu.

W poprzednim sezonie Japończyk pełnił funkcję defensywnego pomocnika, choć może skutecznie grać jako środkowy lub ofensywny pomocnik. W Polsce występował na różnych poziomach rozgrywkowych: od trzeciej, do pierwszej ligi. Na zapleczu ekstraklasy uzbierał dotychczas 12 spotkań. Poprzedni rok spędzony w Olsztynie zamknął bilansem 2 goli oraz 6 asyst, a także garścią naprawdę solidnych występów. Dał się przy tym poznać jako jeden z najlepszych rozgrywających w rozgrywkach. Problemem w jego przypadku mogą być dość częste wahania formy.

Komentarze
Bodek (gość) - 1 rok temu

Jeden z najlepszych rozgrywających w I i II lidze, ma już swoje lata ale GKS będzie miał z niego pożytek, wszystkiego dobrego w nowym klubie. Szkoda,że Motor go nie zakontraktował.

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze