Gra I liga


28 lipca 2011 Gra I liga

Przed nami 2. kolejka I ligi. W początkowej serii spotkań zabłysnęła Pogoń Szczecin, która pewnie ograła Polonię Bytom. Czy i tym razem „Portowcy” zwyciężą? Czy dobrą formę podtrzymają beniaminkowie? Czy kolejną niespodziankę sprawi Nieciecza? Odpowiedzi na te pytania poznamy podczas najbliższego weekendu.


Udostępnij na Udostępnij na

Ze względu na swoją dobrą dyspozycję w pierwszym spotkaniu z Polonią Bytom szczególną uwagę kibiców przyciągnie zapewne pojedynek Pogoni Szczecin z Górnikiem Polkowice. Podopieczni Marcina Sasala będą chcieli udowodnić, że równie dobrze jak na własnym boisku radzą sobie na wyjazdach. Ponadto kolejne zwycięstwo może oznaczać, że Pogoń stanie się jednym z  faworytów do awansu.

Czy Pogoń będzie walczyć o awans?
Czy Pogoń będzie walczyć o awans? (fot. Rafał Rusek / iGol.pl)

Ciekawie zapowiada się także spotkanie pomiędzy Polonią Bytom a Wartą Poznań. Poznaniacy po bezbramkowym remisie w Gdyni zapewne postarają się o zdobycie kompletu punktów. Zadanie to wcale nie musi być ciężkie, ponieważ zespół z Bytomia jest zdecydowanie słabszy kadrowo niż „Zieloni”. Ponadto morale drużyny prowadzonej przez Dariusza Fornalaka zdecydowanie opadły po wysokiej porażce w Szczecinie. Jeśli chodzi zaś o zespół z Poznania, to najwyższa pora, by zaczął udowadniać, iż zasługuje na grę w Ekstraklasie, o którą w tym sezonie ma się bić.

Niezwykle interesujące może być spotkanie, w którym Termalica Bruk- Bet Nieciecza podejmie Zawiszę Bydgoszcz. Gospodarze po dokonaniu kilku wzmocnień w przerwie letniej zapowiadają, że będą chcieli walczyć o awans. Patrząc na kadrę Termalici, można dojść do wniosku, iż nie jest to stwierdzenie bezpodstawne. Pierwszy mecz wyjazdowy czeka za to Zawiszę Bydgoszcz. Beniaminek w poprzedniej kolejce zremisował z Sandecją 1:1, rozgrywając całkiem niezłe spotkanie. Czy i tym razem Zawisza pokaże się z dobrej strony?

Pojedynek na szczycie stoczą GKS Bogdanka i Olimpia Grudziądz. Goście zebrali bardzo dobre recenzje za swoje poprzednie spotkanie, w którym ograli na wyjeździe zespół Kolejarza Stróże. Pomocne może okazać się doświadczenie takich zawodników, jak Janusz Dziedzic, który niegdyś grał w Ekstraklasie. Czy to jednak wystarczy na drużynę GKS- u Bogdanka? Gospodarze w poprzednim spotkaniu pokonali na własnym boisku Olimpię Elbląg. Nie musi to jednak oznaczać, że zespół z Grudziądza stoi na straconej pozycji.

Pani prezes Wart ma nadzieję, że „Zieloni” zwycięsko wyjdą z pojedynku z drugim spadkowiczem z Ekstraklasy
Pani prezes Wart ma nadzieję, że „Zieloni” zwycięsko wyjdą z pojedynku z drugim spadkowiczem z Ekstraklasy (fot. Warta Poznań)

W Gdyni spotkają się dwa zespoły, które w ostatnim czasie żegnały się z Ekstraklasą. Do Gdyni przyjeżdża Piast Gliwice, który jeden sezon gry na zapleczu ma za sobą. Gliwiczanie już w zeszłym roku mieli walczyć o powrót do grona najlepszych drużyn w Polsce, ale słaba runda wiosenna odebrała im tę możliwość. Teraz już na początku walki o Ekstraklasę czeka ich jednak ciężkie zadanie. Arka również pragnie szybko wrócić do rozgrywek z którymi niedawno przyszło jej się pożegnać. Zapowiada się więc niezwykle interesujące widowisko.

Mimo że to dopiero początek sezonu i forma wielu zespołów jest jak na razie niewiadomą, to nie można oprzeć się wrażeniu, że czeka nas niezwykle interesujący sezon. Druga kolejka może wyłonić już pierwszych faworytów do walki o awans. Trzeba jednak pamiętać, że sezon trwa 34 kolejki, w których jeszcze wiele może się zdarzyć.

Wszystkie spotkania 2. kolejki  I ligi:
 

29 lipca

Sandecja Nowy Sącz – Wisła Płock

Górnik Polkowice – Pogoń Szczecin

GKS Katowice – Olimpia Elbląg

Arka Gdynia – Piast Gliwice

30 lipca

GKS Bogdanka – Olimpia Grudziądz

Flota Świnoujście – Dolcan Ząbki

Ruch Radzionków – Kolejarz Stróże

31 lipca

Termalica Bruk-Bet Nieciecza – Zawisza Bydgoszcz

Polonia Bytom – Warta Poznań

Komentarze
~Michal7654 (gość) - 9 lat temu

Górnik Polkowice - Pogoń Szczecin 0:2
Sandecja Nowy Sącz - Wisła Płock 2:1
GKS Katowice - Olimpia Elbląg 0:0
Arka Gdynia - Piast Gliwice 1:3
Ruch Radzionków - Kolejarz Stróże 3:0
Flota Świnoujście - Dolcan Ząbki 0:1
GKS Bogdanka - Olimpia Grudziądz 0:2
Termalica Bruk Bet Nieciecza - Zawisza
Bydgoszcz 0:1
Polonia Bytom - Warta Poznań 3:2

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze