Gorące krzesło w Zabrzu. Co z posadą trenera Gaula?


W ostatnich kilkunastu godzinach sytuacja wokół trenera Górnika Zabrze stała się wyjątkowo niejasna

20 lutego 2023 Gorące krzesło w Zabrzu. Co z posadą trenera Gaula?
Zbigniew Harazim / zbyszkofoto.pl

Adam Nawałka, Jan Urban, a może jeszcze ktoś inny? Poniedziałek rozbudził wyobraźnię kibiców Górnika Zabrze co do przyszłości stanowiska trenera pierwszego zespołu w zabrzańskim klubie. Wszystko to w akompaniamencie uciekających godzin - okienko transferowe zamyka się już w środę, a "Trójkolorowi" wciąż szukają napastnika.


Udostępnij na Udostępnij na

Jak słyszymy, ofert oraz propozycji ze strony agentów nie brakuje. Według informacji przekazanych przez Piotra Koźmińskiego z WP Sportowe Fakty, zabrzanie szukają wysokiego napastnika, gotowego do momentalnego wejścia na boisko i przygotowanego do gry, bez konieczności nadrabiania braków. Czego brakuje, to konkretów oraz nazwisk. Zakulisowe gry trwają, a z naszych informacji wynika, że klub obrać może kierunek iberyjski lub latynoski.

Ważą się także losy trenera pierwszego zespołu Bartoscha Gaula. Katowicki „Sport” na następcę szkoleniowca namaścił Jana Urbana, który miałby powrócić po rozstaniu się z klubem latem poprzedniego roku. Innym kandydatem ma być Adam Nawałka, również dobrze w Zabrzu znany, między innymi przez obecnego dyrektora sportowego, Łukasza Milika.

Atmosfera w klubie jest zdecydowanie daleka od idealnej, a klub stara się jak najbardziej zdejmować dodatkową presję z piłkarzy. Najprawdopodobniej w środę odbędzie się spotkanie pionu sportowego ze sztabem oraz zawodnikami, w celu omówienia problemów gryzących obecnie drużynę Górnika. Jak słyszymy, osoby decyzyjne nie chcą w tym tygodniu podejmować impulsywnych decyzji, co nie oznacza, że Gaul może spać spokojnie. Ze środowiska nie słychać jednak głosów jednoznacznie wskazujących na to, aby klub negocjował z innymi szkoleniowcami, co nie wyklucza aktywnego rozglądania się za dostępnymi na rynku opcjami.

Komentarze
Jo (gość) - 1 rok temu

panie gaul proszę weź pan odejdź!!

Odpowiedz
Mariusz (gość) - 1 rok temu

tak gaul powinien sam odejść od początku sezonu wiedziałem że to tak się skończy

Odpowiedz
Jacek (gość) - 1 rok temu

na początku sezonu rozsprzwdano trzon drużyny to jak mają grać? Nowak, Maneh, Kubica, Stalmach, wczesniej odszedl Wiśniewski, to nie opcji że będą grać.

Odpowiedz
Beb (gość) - 1 rok temu

To nie pan Gaul jest problemem, a raczej pani rezydent. Klub miejski, fatalnie zarządzany przez przypadkowe osoby, no i te wszystkie wałki w mieście, żeby tylko w górniku się wszystko e miarę zgadzało. Szkoda nerwów, ale i szkoda legendy tego klubu

Odpowiedz
Darek (gość) - 1 rok temu

Urban do klubu , Podolski (fałszywy poza kamerami żaden fan Górnika)i koleś won z klubu

Odpowiedz
AdonisKarlikus (gość) - 1 rok temu

Jak chcecie być w czołówce Ekstraklasy czas najwyższy zakończyć układy.
Proponuję na Trenera Marcin Waniczk sukces gwarantowany !!!!

Odpowiedz
Andi Bawaria (gość) - 1 rok temu

Gaul Podolski dziekujemy Panom. Jasiu Urban wracaj bo spadniemy Do 1 ligi

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze