Francesco Guidolin nowym menedżerem Swansea


18 stycznia 2016 Francesco Guidolin nowym menedżerem Swansea
Swanseacity.net

Poznaliśmy dziś nazwisko nowego szkoleniowca Swansea City. Mowa o Francesco Guidolinie, który ostatnio pozostawał bez klubu. O zatrudnieniu doświadczonego Włocha poinformowała oficjalna strona walijskiej drużyny.


Udostępnij na Udostępnij na

Swansea od zwolnienia Garry’ego Monka na początku grudnia pozostawała bez pierwszego menedżera, a trenerem tymczasowym został Alan Curtis. Francesco Guidolin do końca trwającego sezonu będzie współpracował z Walijczykiem, jednak to do Włocha ma należeć ostateczne zdanie przy wybieraniu składu. – Mimo że niedawno mianowaliśmy Alana Curtisa menedżerem do końca sezonu, był on świadomy i pogodzony z faktem, że szukaliśmy kogoś do pomocy, jeśli znajdziemy odpowiednią osobę. Wierzymy, że taką osobą będzie Francesco – podkreśla Huw Jenkins, właściciel klubu.

Włoch nie prowadził żadnego zespołu od 2014 roku, kiedy to przestał piastować funkcję trenera Udinese. W drużynie z Udine pokazał się z bardzo dobrej strony, między innymi doprowadzając ją do trzeciego miejsca w lidze, premiowanego grą w Lidze Mistrzów. Nigdy wcześniej ani nigdy później klub nie zajął tak wysokiej lokaty w Serie A, nie miał też takiego dorobku punktowego. Szkoleniowiec w swojej karierze obejmował również takie drużyny, jak: Parma F.C., US Palermo, AS Monaco czy Genoa CFC. Od 2014 roku Włoch był dyrektorem technicznym w: Udinese, Granadzie i Watfordzie.

Swansea zajmuje obecnie 18. miejsce w lidze, od początku sezonu notuje fatalne wyniki, a kryzys zdaje się pogłębiać z tygodnia na tydzień. Huw Jenkins wierzy, że doświadczenie Guidolina pomoże walijskiemu zespołowi wydostać się z głębokiego dołka i wrócić na właściwe tory. – On zaszczepił wiarę i motywację do konkurowania i zwyciężania z najlepszymi we Włoszech. To jest podobne do tego, co ten klub (Swansea – przyp. red.) stara się zrobić w Premier Lague – zaznacza prezes „Łabędzi”.

Jak Francesco Guidolin poradzi sobie w Swansea? Efekty jego pracy będziemy mogli oceniać po kilku kolejkach. Już w styczniu możemy jednak spodziewać się transferu do klubu, gdyż Włoch znany jest z dobrego przeglądu rynku transferowego. Z Udinese wykrzesał więcej, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać – w swoim najlepszym sezonie 2012/2013 „Zebry” wyprzedziły takie firmy, jak: Inter, Roma, Lazio i Napoli. Zadaniem na dziś jest pozostanie w Premier League i zajęcie bezpiecznej lokaty w środku tabeli – o czymkolwiek więcej będzie można myśleć najwcześniej jesienią.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze