Fornalak: Polonia nie spadła


27 listopada 2011 Fornalak: Polonia nie spadła

Na stadionie w Bytomiu Ruch Radzionków pokonał Polonię Bytom 2:1 w zaległym spotkaniu 8. kolejki pierwszej ligi. Po meczu trener bytomian, Dariusz Fornalak, przekonywał, że jego podopieczni jeszcze nie spadli o klasę niżej.


Udostępnij na Udostępnij na

Kibice Polonii Bytom
Kibice Polonii Bytom (fot. Łukasz Pawlik/iGol.pl)

Artur Skowronek (trener Ruchu Radzionków): Na boisku działo się w tym meczu wiele. To zwycięstwo jest bezcenne dla całego Radzionkowa. Dla nas jest ono na tyle wartościowe, że wskakujemy dzisiaj na 9. pozycję, która daje nam oddech podczas zimowych przygotowań. Mam nadzieję, że pomimo tych problemów, które mamy, utrzymamy trzon zespołu, co pozwoli nam powalczyć o wyższą pozycję i tę wojnę o utrzymanie po prostu wygrać. Dziękuję chłopakom za wielkie zaangażowanie, bo w trudnych chwilach zespół się scementował i mecz rozstrzygnęliśmy na naszą korzyść.

Dariusz Fornalak (trener Polonii Bytom): Chciałbym podziękować kibicom, że przetrzymali z nami do końca tej przedłużonej dla nas rundy jesiennej. Rundy nieudanej, to fakt niezaprzeczalny. Było co prawda kilka przebłysków przyzwoitej postawy i nadziei na to, że idziemy w lepszym kierunku, jednak ocena ogólna całej jesieni jest negatywna. Powiedziałem zawodnikom w szatni, że tylko najbardziej mocni pod względem piłkarskim i emocjonalnym wyjdą z tej sytuacji obronną ręką. Tylko tacy, którzy się nie poddają i nie mówią „pas”. Zmiany są nieodzowne i będą to zmiany gruntowne. Najbliższe dni poświęcimy na analizę i rozmowy. Polonia nie spadła – to taka moja uwaga.
 

Polonia Bytom po rozegraniu 20 spotkań na zapleczu T-Mobile Ekstraklasy znajduję się na przedostatniej pozycji w tabeli. Natomiast zespół dowodzony przez Artura Skowronka jest na 9. miejscu ze stratą 15 punktów do lidera, czyli Pogoni Szczecin.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze