Falcao? Jest Villa

11 sierpnia 2013 Falcao? Jest Villa

David Villa nie zapomniał, jak zdobywa się bramki. W swoim debiucie zagrał bardzo dobrze, był niezwykle groźny i stworzył świetny duet z Diego Costą. Dzięki jego bramce Atletico wyszło na prowadzenie, którego nie oddało do końcowego gwizdka.

Villa potrzebował zaledwie 40 minut i dwóch strzałów, aby zdobyć bramkę w swoim debiucie w barwach Atletico. „Los Rojiblancos” spokojnie wygrali z Las Palmas 2:0. Wygląda na to, że kibice z Vicente Calderon mogą już zapomnieć o Radamelu Falcao.

David Villa
David Villa (fot. skysports.com)

Pierwszy strzał na bramkę Hiszpan oddał w 21. minucie. Golkiper Barbosa wykazał się niesamowitym refleksem i uchronił swoją ekipę przed stratą bramki. Villa za drugim razem już się nie pomylił i dał Atletico prowadzenie.

Najlepszy strzelec reprezentacji Hiszpanii w 69. minucie został zmieniony przez Leo Baptistao. Villa, który przeszedł z Barcelony do Atletico, aby zastąpić Falcao, kosztował klub ponad 2 miliony euro („Duma Katalonii” zarobi na jego sprzedaży 5 milionów, jeżeli Hiszpan będzie grał na Vicente Calderon przez trzy lata).