EuroRaport iGola: Wstyd, kompromitacja – Polacy rozpoczynają Euro 2020


Ulegamy Słowakom 1:2 i jesteśmy blisko szybkiego powrotu do domu

15 czerwca 2021 EuroRaport iGola: Wstyd, kompromitacja – Polacy rozpoczynają Euro 2020
Cristian Cristel / Xinhua / PressFocus

Czwarty dzień mistrzostw Europy z pewnością nie zostanie miło zapamiętany przez polskich kibiców i piłkarzy. Na inaugurację grupy E Polacy przegrali 1:2 z reprezentacją Słowacji. Dodatkowo Polacy rozegrali bardzo słabe spotkanie i zawiedli na całej linii. To jednak niejedyne wydarzenia wczorajszego dnia. Zapraszamy na EuroRaport iGola.


Udostępnij na Udostępnij na

Wczorajszy dzień był jednym z najważniejszych z perspektywy polskiego kibica. Mieliśmy rozpocząć marsz po wyjście z grupy, a potem kto wie, przecież decyduje tylko jeden mecz. Wczoraj mieliśmy również wiele innych ciekawych wydarzeń, jak pożar na Allianz Arena i kilka innych. Niestety wczorajsze mecze grupy E nie stały na najwyższym poziomie.

Wstyd, tragedia, dramat, kompromitacja

To tylko niektóre określenia, które można na szybko przytoczyć, myśląc o wczorajszym meczu. Polacy polegli 1:2 ze Słowakami w pierwszym i zarazem najważniejszym grupowym meczu. Tym wynikiem niemal  do zera zmniejszyli swoje szanse na awans i zapowiada się na słynne: mecz otwarcia, mecz o wszystko i mecz o honor. Najbardziej niepokojący i jednocześnie załamujący jest brak samokrytyki w naszej reprezentacji. Tu nie pasuje trener, tu boisko, tu pogoda, a wyników jak nie ma, tak nie było. Może warto wziąć się kiedyś do roboty, ponieważ aktualnie w reprezentacji mamy najlepszych piłkarzy w XXI wieku.

Mamy kandydata do bramki mistrzostw Europy

We wczorajszym meczu grupy D, rozgrywanym na Hampden Park w Szkocji, Czechy pokonały Szkocję 2:0. Autorem obu goli był piłkarz Bayeru Leverkusen, Patrick Schick. Pierwszą bramkę zdobył główką po wrzutce z prawego narożnika boiska. Drugi gol to prawdziwy majstersztyk i stadiony świata. Futbolówka dość przypadkowo trafiła pod nogi napastnika koło linii środkowej boiska. Ten podjął błyskawiczną decyzję i huknął z niemal połowy boiska, pakując piłkę bezpośrednio do bramki. Poniżej nagranie najdalszego gola w historii Euro.

Koniec złudzeń o awansie Polaków?

W drugim spotkaniu „polskiej grupy” reprezentacja Szwecji zremisowała ze słabo dysponowanymi Hiszpanami. Mimo wysokiego posiadania piłki, ponad 80%, reprezentacja Hiszpanii nie potrafiła tego wykorzystać. Dodatkowo świetnie dysponowany Olsen tylko utrudniał zadanie. Spotkanie zakończyło się nudnym 0:0. Wynik ten z perspektywy reprezentacji Polski jeszcze bardziej utrudnia nam potencjalny awans z grupy i powoli możemy żegnać się z turniejem… Choć oczywiście nadzieja umiera ostatnia i dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe.

Nowe informacje o Christianie Eriksenie

Według doniesień zagranicznych mediów lekarze wykluczyli możliwość wystąpienia wstrząsu anafilaktycznego u piłkarza reprezentacji Danii. Przypomnijmy, podczas sobotniego meczu Dania – Finlandia piłkarz bezwładnie upadł na murawę. Szybko do akcji wkroczyły służby medyczne i dzięki szybkiej reakcji medyków udało się wygrać najważniejszy mecz w życiu Eriksena. Choć pierwsza pomoc na boisku trwała około dziesięciu minut, piłkarzowi udało się przywrócić funkcje życiowe. Aktualnie jego stan jest stabilny, ale ciągle przebywa w szpitalu, gdzie jest badany przez lekarzy.

Pożar na Allianz Arena w Monachium

Wczorajszego poranka, około godziny piątej rano, na Allianz Arena włączył się alarm pożarowy. Jak się okazało, słusznie. Na miejsce przyjechała straż pożarna i ugasiła niewielki pożar. Do niewielkiego pożaru doszło w sali technicznej. Na szczęście wszystko jest pod kontrolą i dzisiejszy mecz Niemcy – Francja odbędzie się zgodnie z planem o godzinie 21:00.

Już dziś „grupa śmierci”

Dzisiejszą rywalizację rozpoczniemy od spotkania Węgier z Portugalią o godzinie 18:00 na antenie TVP 2. Spotkanie to odbędzie się w stolicy Węgier, Budapeszcie. Start widowiska już o 18:00.

Drugi i ostatni jutrzejszy mecz to spotkanie Francji z Niemcami. Drugie spotkanie „grupy śmierci” zapowiada się na najciekawszy mecz pierwszej kolejki. Na Allianz Arena w Monachium o godzinie 21:00 rozpoczynamy największy hit i zarazem ostatnie spotkanie 1. kolejki mistrzostw Europy. Transmisja w TVP 1.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze