EuroRaport iGola: Polacy zameldowali się w Gdańsku. Jeszcze jeden dzień do startu Euro 2020


Czujecie już atmosferę zbliżającego się turnieju?

10 czerwca 2021 EuroRaport iGola: Polacy zameldowali się w Gdańsku. Jeszcze jeden dzień do startu Euro 2020
Cristian Cristel / Xinhua / PressFocus

Przesyłamy kolejny meldunek w ramach „EuroRaportu iGola”. Na dwa dni przed startem mistrzostw Europy wiele ekip podróżowało do swoich baz, które będą im służyć za dom w czasie turnieju. Ostatnią reprezentacją, która rozegrała sparing przed Euro 2020, była Portugalia. Obrońcy tytułu wygrali wysoko z Izraelem i mogą spokojnie oczekiwać pierwszego meczu. Wiemy już, kto będzie sędziować w pierwszym meczu mistrzostw.


Udostępnij na Udostępnij na

Dzisiaj przedstawiamy dość krótki raport. W momencie startu Euro 2020 będzie on wyglądać już znacznie szerzej.

Orzeł wylądował!

Środa to był dzień przeprowadzki dla reprezentantów Polski. Nasi piłkarze opuścili obóz przygotowawczy w Opalenicy i przenieśli się do Gdańska. Teraz ich obiektem treningowym będzie Polsat Plus Arena Gdańsk, która na co dzień gości piłkarzy Lechii.

W Gdańsku Polacy powinni mieć już nieco lżejsze treningi. Na ten moment atmosfera wewnątrz kadry jest dobra, o czym poinformował na wczorajszej konferencji prasowej Kamil Glik. Na naszych piłkarzy czeka już gotowa płyta stadionu z ładną murawą.

Kto zagra ze Słowacją?

Przed pierwszym meczem reprezentacji Polski selekcjoner Paulo Sousa ma jeszcze nad czym się zastanawiać w kontekście wyboru jedenastki. Pewniaków do gry świetnie znamy, ale kto uzupełni całość? Trenerowi pozostało jeszcze kilka zmartwień, ale zapewne ma już on zarys drużyny, którą chciałby wystawić w Sankt Petersburgu.

Euro w wykonaniu Polski. Jakie wątpliwości może mieć Paulo Sousa?

Portugalia wygrywa w ostatnim sparingu

Ostatnim uczestnikiem Euro 2020, który jeszcze rozgrywał mecz towarzyski, była Portugalia. Obrońcy tytułu zagrali z Izraelem, z którym wysoko wygrali 4:0. Gole zdobywali Bruno Fernandes (dwa trafienia), Cristiano Ronaldo i Joao Cancelo. Portugalczycy mistrzostwa rozpoczną 15 czerwca pojedynkiem z Węgrami. Po niezłym sparingu mogą podchodzić do nich z dużym optymizmem.

Najlepsi strzelcy na Euro 2020

Wczoraj Cristiano Ronaldo zdobył swojego 104. gola dla reprezentacji Portugalii. 36-latek jest najskuteczniejszym snajperem w reprezentacjach w Europie. Do lidera klasyfikacji światowej brakuje mu już tylko pięciu bramek. Ale nie tylko gwiazda Juventusu jest skuteczna w swojej kadrze. W zestawieniu z resztą napastników grających na Euro Portugalczyk nie ma sobie równych. Nas może cieszyć obecność w czołówce Roberta Lewandowskiego. Liczymy na poprawę dorobku bramkowego naszego kapitana już w przyszłym tygodniu.

Jak wyglądają taktycznie nasi rywale?

Podczas ostatnich sparingów staraliśmy się przyjrzeć mocniej przeciwnikom reprezentacji Polski. Za cztery dni zagramy ze Słowacją, a za dziewięć – z Hiszpanią. Dlatego na naszym portalu opublikowaliśmy dwa artykuły opisujące taktyki tych dwóch ekip. Jeszcze dzisiaj pojawi się u nas tekst dotyczący naszych ostatnich rywali, czyli Szwedów.

Notes taktyka: Słowacja bez rewelacji w sparingach, ale nie wolno jej lekceważyć

Notes taktyka: Hiszpanie w meczu towarzyskim przed Euro 2020

Wiemy, kto będzie sędziować w meczu otwarcia mistrzostw

Mistrzostwa Europy rozpoczną się jutro o 21:00 spotkaniem Turcja – Włochy. W redakcji nie możemy się już doczekać rozpoczęcia Euro 2020. Nie wiemy jeszcze, jakich piłkarzy obejrzymy w Rzymie, ale wiemy, kto będzie prowadzić zawody. UEFA wyznaczyła na to spotkanie holenderskich arbitrów. Sędzią głównym będzie Danny Makkelie, a jako sędziowie liniowi wystąpią Hessel Steegstra i Jan de Vries. 38-letni arbiter jest międzynarodowym rozjemcą od dziesięciu lat. Gwizdał w wielu spotkaniach Ligi Mistrzów. W 2020 roku był obsadzony na finał Ligi Europy, prowadził wówczas zawody podczas spotkania Sevilli z Interem Mediolan. Dla Holendra będzie to debiut na mistrzostwach Europy.

Usłysz Euro 2020

Przez to, że mistrzostwa Europy są rozdzielone na cały Stary Kontynent, to wielu kibiców nie czuje jeszcze atmosfery tej piłkarskiej imprezy. Skoro tego nie czujemy, to możemy chociaż… usłyszeć. UEFA przygotowała specjalną listę odtwarzania na platformie Spotify. Znajduje się na niej 100 utworów wybranych przez gwiazdy turnieju. Ciekawe, co wybrał Robert Lewandowski.

Czujecie atmosferę zbliżających się mistrzostw Europy?

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze