EuroRaport iGola: Ostatni dzień przerwy przed ćwierćfinałami Euro 2020


Wczoraj minął ostatni dzień przerwy przed meczami 1/4 finału Euro 2020. Jakie więc przyniósł on nowiny?

2 lipca 2021 EuroRaport iGola: Ostatni dzień przerwy przed ćwierćfinałami Euro 2020
Cristian Cristel / Xinhua / PressFocus

W obliczu tak dużego natężenia spotkań w ostatnim czasie nawet dwa dni bez meczu potrafią trwać wieczność. Spora część kibiców ma wówczas dość takowej przerwy, przy czym z upragnieniem wyczekuje następnych starć na Euro 2020. Na całe szczęście wracają one już dzisiaj. Jednak co wydarzyło się wczoraj? Zapraszamy na kolejny EuroRaport iGola.


Udostępnij na Udostępnij na

Mimo tego, że wczoraj nie odbył się żaden z meczów decydujących o tym, kto wygra europejski czempionat, my odnotowaliśmy kilka ciekawych, wartych zapamiętania wydarzeń.

Szwajcarski kibic nagrodzony

We wcześniejszym raporcie wspominaliśmy o Luce Loutenbachu – kibicu, który swoimi żywiołowymi reakcjami podbił serca wszystkich. Wczoraj właśnie ten sam Luca Loutenbach został nagrodzony, i to w dodatku dość hojnie. Począwszy od tego, że dostał tabliczkę upamiętniającą słynne wydarzenie, kończąc na darmowych wakacjach zafundowanych przez szwajcarskie biuro turystyczne. Bez wątpienia jest to imponujący gest wykonany w stronę sympatyka „Nati”.

Euro 2020 – Polacy nie zapamiętają go dobrze…

To wiadomo nie od dziś. Polacy na tegorocznych mistrzostwach Europy zwyczajnie się skompromitowali. Nadal pojawiają się coraz to nowe statystyki, które obnażają słabość naszej reprezentacji. Jedną z nich jest ocena meczowa wystawiana przez portal WhoScored.com. Na podium najgorszych zawodników pod względem średniej takowych ocen znalazł się Grzegorz Krychowiak. Pomocnik „Biało-czerwonych” uplasował się na drugim miejscu. Jak można więc wywnioskować, znajduje się on również w najgorszej jedenastce dotychczasowo wytypowanej przez wyżej wspomniany portal.

Pewny siebie Luis Enrique

Nie jest niczym odkrywczym to, że Luis Enrique należy do niezwykle pewnych siebie szkoleniowców. Czy jest możliwość, aby doprowadziło to do klęski „La Furia Roja” na Euro 2020? Być może. Jednak selekcjoner reprezentacji Hiszpanii pozostaje nieugięty. Wystarczy spojrzeć na jego wczorajszą konferencję prasową i odpowiedź na pytanie zadane przez jednego z dziennikarzy.

Roberto Mancini chce się zmierzyć z najlepszymi

Przed meczem Włochów z Belgami krążyły głosy, jakoby w starciu mieli nie wystąpić Eden Hazard i Kevin De Bruyne. Niektórzy kibice Italii reagowali na tę wiadomość pozytywnie. Do tej grupy nie należał jednak selekcjoner „Squadra Azzurra” – Roberto Mancini. Włoch na konferencji prasowej zdecydował się podkreślić, jak dużą rolę dla widowiska odgrywają tak wspaniali piłkarze.

„To zawsze świetne doświadczenie dla kibiców, gdy widzą na boisku najlepszych piłkarzy. To czyni futbol wyjątkowym”.Roberto Mancini na konferencji prasowej

Dodatkowo Roberto Mancini pochwalił Belgów oraz ich kunszt, nazywając ich, oraz Francuzów, najlepszymi reprezentacjami na świecie:

Będziemy mierzyć się z najlepszą obok Francji ekipą w Europie, być może na świecie. Jest w końcu pierwsza w rankingu FIFA, aczkolwiek oczywiście damy z siebie wszystko, aby z nią wygrać.

Walka o króla strzelców Euro 2020 trwa

Jako ciekawostkę warto przedstawić to, że zaledwie czterech z dziewięciu piłkarzy, którzy znajdują się w czołówce klasyfikacji strzelców Euro 2020, pozostaje dalej w grze. Lider tejże tabeli pożegnał się już z turniejem. Sprawa rozstrzygnięcia pozostaje zatem otwarta. W związku z tym rodzi się pytanie, kto sięgnie po to indywidualne wyróżnienie? W poniższym tweecie zostało pokazane, jak przedstawia się tabela przed meczami ćwierćfinałowymi.

Czas na ćwierćfinały Euro 2020!

Koniec przerwy, czas na mecze 1/4 finału mistrzostw Europy! Dzisiaj ujrzymy tylko dwa spotkania, lecz mamy nadzieje, że dostarczą nam one ogrom emocji!

Szwajcaria – Hiszpania, godzina 18:00, transmisja TVP 2. Mecz zostanie rozegrany na pechowym dla Polaków stadionie – Gazprom Arena w Sankt Petersburgu.

Belgia – Włochy, godzina 21:00, transmisja TVP 1. Spotkanie odbędzie się na Allianz Arena w Monachium.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze