EuroRaport iGola: Szwajcarzy sprawiają sensację i pokonują mistrzów świata


Sprawdzamy, co wczoraj działo się na boiskach mistrzostw Europy. Chorwaci kolejny raz podbijają serca kibiców, a Szwajcarzy wyrzucają z turnieju Francję

29 czerwca 2021 EuroRaport iGola: Szwajcarzy sprawiają sensację i pokonują mistrzów świata
Cristian Cristel / Xinhua / PressFocus

Za nami trzeci dzień z meczami 1/8 finału. Wczorajsze mecze przyprawiają kibiców o zawrót głowy. Oprócz tematów głównych, czyli meczów Chorwacja – Hiszpania oraz Francja – Szwajcaria, pojawiły się także inne tematy zastępcze, jak atmosfera na duńskim Parken czy koniec międzynarodowej kariery Mateo Lahoza. Zapraszamy na dzisiejszy EuroRaport iGola!


Udostępnij na Udostępnij na

Zawodnicy wciąż prezentują wysoką formę i zabawiają nas coraz to wyższymi wynikami. Hiszpanie w ostatnich dwóch meczach strzelili aż dziesięć goli. A w jakiej formie są kibice?

Pedri czy Simon? Kto zawinił przy golu

Za nami szalone spotkanie Chorwacja – Hiszpania z największą jak do tej pory liczbą bramek na Euro 2020. Nie brakowało też wpadek, kosztownych wpadek. Już na początku pierwszej połowy Pedri wycofał do Unaia Simona. Ten chciał przyjąć piłkę, ale była zagrana zbyt mocno, powietrzem i jak się okazało – co najważniejsze – leciała w światło bramki. Właśnie w ten sposób mamy dziewiątą bramkę samobójczą na mistrzostwach Europy. Poniżej nagranie z całą sytuacją.

Mateo Lahoz odesłany do domu!

Hiszpański arbiter nie będzie sędziował już żadnego spotkania podczas trwającego właśnie Euro. Ba, możliwe, że nie zobaczymy go już na europejskich boiskach, ponieważ przed europejskim turniejem mogliśmy usłyszeć, że kończy swoją karierę jako sędzia piłkarski. Czy tak rzeczywiście będzie? Trudno stwierdzić, ale Lahoz bez wątpienia jest legendą wśród sędziów La Liga i w całej Europie.

Piłka w siatce razy 14

Tak, podczas meczu Chorwacja – Hiszpania bramkarze aż osiem razy musieli wyciągać piłkę z siatki. Jest to największa liczba goli na tegorocznych mistrzostwach Starego Kontynentu. Do tej pory najwięcej bramek padło w meczu Niemcy – Portugalia (4:2), czyli sześć goli. Zawodnicy na duńskim Parken urządzili sobie prawdziwy festiwal strzelecki. Z kolei w meczu Francja – Szwajcaria padł wynik 3:3 i mieliśmy serię rzutów karne. Oby więcej takich widowisk!

Mbappe pudłuje, Francja wraca do domu

W podstawowym czasie gry w meczu Francja – Szwajcaria mamy 3:3. Dogrywka nie przynosi rozstrzygnięcia. Czas na rzuty karne. Do tej pory trafili wszyscy. Na 11. metrze piłę ustawia Kylian Mbappe, bierze rozbieg. Strzela i… SOMMER BRONI. Szwajcaria pokonuje wicemistrzów Europy i mistrzów świata. Wielka sensacją na skalę światową i to Szwajcarzy meldują się w ćwierćfinale, a Francuzi wracają do domów.

Huśtawka nastrojów

Od smutku po prawdziwą euforię, tak bawił się kibic Szwajcarii podczas meczu z Francją. Gdy w 89. minucie Szwajcarzy przegrywali, kibice płakali ze smutku. Minutę później cały kraj mógł płakać ze szczęścia. Poniżej nagranie z całej sytuacji. Prawdziwe piękno futbolu.

Finał w Danii?

To oczywiście niemożliwe, ponieważ od dawna wiadomo, że finał mistrzostw Europy odbędzie się w Wielkiej Brytanii na Wembley. Jednak kibice są zauroczeni klimatem duńskiego stadionu Parken, który w każdym spotkaniu zapełniony jest w 100 procentach. Dokładnie tyle samo procent dają z siebie kibice i mecze na tym obiekcie ogląda się znakomicie.

Ostatnie starcia w 1/8

Anglia – Niemcy, hitowe starcie rozpocznie się punktualnie o godzinie 18:00. Gospodarzem tego spotkania jest londyńskie Wembley. To czwarty mecz Anglików z rzędu i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z ich planem, to cały turniej rozegrają w jednym mieście, na jednym stadionie. Transmisja na kanale TVP 2. Mecz skomentują Mateusz Borek i Kazimierz Węgrzyn.

Szwecja – Ukraina, czyli ostatnie spotkanie w tej fazie turnieju. To już ósmy mecz w 1/8 finału międzynarodowego Euro. Gospodarzem spotkania jest Hampden Park w Glasgow w Szkocji. Duet komentatorski na ten mecz to Rafał Wolski i Kamil Kosowski. Transmisja z tego spotkania dostępna będzie na kanale pierwszym Telewizji Polskiej.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze