Eleven Sports w NC+! Kibice w ekstazie, ale jest haczyk


18 września 2015 Eleven Sports w NC+! Kibice w ekstazie, ale jest haczyk

Przez ostatni czas naprawdę ciężkie było życie polskiego fana Primera Division. Kibice w ostrych słowach oceniali jakość pokazywanych spotkań w Eleven Sports. Teraz ma się to w końcu zmienić. Platforma NC+ oficjalnie ogłosiła, że dogadała się z konkurencją. Kanały będą jednak darmowe dla abonentów tylko do 15 października.


Udostępnij na Udostępnij na

Fatalna sytuacja rozwiązała się po trzech kolejkach ligowych Primera Division. W piątek (18 września) NC+ podało do publicznej informacji dobrą nowinę.

http://i60.tinypic.com/1owos0.jpg

Sytuacja dla abonentów NC+ do końca nie jest jednak rozwiązana, ponieważ kanały Eleven i Eleven Sports będą darmowe tylko do 15 października dla użytkowników, którzy mają w swoim pakiecie Canal +. Cena i szczegółowe warunki dostępu do tych kanałów po okresie promocyjnym zostaną podane do wiadomości po ich ostatecznym ustaleniu. Na razie na kanale Eleven kibice znajdą transmisje ze spotkań lig zagranicznych: hiszpańskiej La Liga, włoskiej Serie A TIM, francuskiej Ligue 1, szkockiej SPFL, belgijskiej Jupiler Pro League oraz mecze FA Cup. Można się jednak spodziewać, że po 15 października za dostęp do nowych kanałów, abonenci NC+ będą musieli dodatkowo zapłacić. Ciekawe tylko ile…

Pierwsze plotki o tym, że NC+ straci prawa do Primera Division, dla większości brzmiały jak jakiś nieśmieszny żart. Podawane stopniowo szczegóły przejęcia La Liga przez Eleven Sports pozostawiały więcej wątpliwości niż konkretów. Kiedy informacja została oficjalnie potwierdzona, abonenci NC+ poczuli się oszukani, a kibice dalej nie wiedzieli, gdzie dokładnie będą mogli oglądać mecze hiszpańskich ekip.

Mogłoby się wydawać, że wiadomość o tym, iż dostęp do spotkań La Liga będzie darmowy w internecie, uszczęśliwi większość fanów Primera Division. Po pierwszych meczach w lidze hiszpańskiej opinie jednak były bardzo negatywne. Kibice narzekali na jakość transmisji i komentatorów.

Eleven zapowiadało, że dogada się z innymi nadawcami, ale efekty były, delikatnie mówiąc, słabe. Do tej pory zawarto umowę z operatorami telewizji kablowych East & West, City-Net, Elsat i Gawex. Mówi wam to coś? Chyba jedynie mieszkańcom z Bydgoszczy, Poznania albo Śląska…

 

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Możesz zalogować się swoim kontem FB, Twitter lub pisać jako gość.

Najnowsze