Deco i Carvalho bronią Pepe


24 kwietnia 2009 Deco i Carvalho bronią Pepe

Reprezentant Portugalii Pepe w ostatnim meczu swojej drużyny przeciwko Getafe zachował się wręcz skandalicznie. Jego brutalny faul na Javierze Casquero i niesportowe zachowanie wobec niego stało się przedmiotem powszechnej krytyki. Jednak w obronie swojego kolegi z kadry narodowej stanęli gracze Chelsea Ricardo Carvalho i Deco.


Udostępnij na Udostępnij na

Zdarzenie z wtorku wywołały burzę w całym środowisku piłkarskim. Wielu zawodników i trenerów domaga się dla Brazylijczyka z Portugalskim paszportem jak najsurowszej kary. Jednak jego rodacy, broniący barw Chelsea, wzięli go w obronę, tłumacząc, że każdy ma prawo do błędu, zaznaczając, że chcieliby bardzo pomóc Pepe przeżyć tę sytuację.

Pepe
Pepe (fot. bbc.co.uk)

Przykro mi, że nie mogę być teraz obok niego i pomóc mu pokonać te trudności. Przecież przyznał się do winy i przeprosił. Chciałbym pomóc mu przejść przez to wszystko. On sam bardzo głęboko to przeżywa. Chciałbym móc podtrzymać go na duchu oraz pomóc mu spokojnie wychodzić na boisko i grać w piłkę. – zadeklarował Deco.

Pepe popełnił olbrzymi błąd. Ale każdy człowiek choć raz w życiu popełnia jakiś niedopuszczalny błąd. Najważniejsze przecież jest to, że zrozumiał swoje postępowanie i przyznał się do winy. On jest prawdziwym zawodowcem i postąpił słusznie, kiedy natychmiast przeprosił wszystkich. Mam nadzieję, że wszyscy przyjmą jego przeprosiny, żeby Pepe znowu z radością wychodził na boisko i zapomniał o tym całym koszmarze. – dodał Ricardo Carvalho.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze